Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.03.16, 03:46   #20
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 986
Ettiği Teşekkür: 46010
Aldığı Teşekkür: 39580
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: PSV Taraftarlarından Mültecilere Yapılan İnsanlık Dışı Görüntüler.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin Mesajı göster
@Ahmet Arif Hoca

Hem de öyle bir olur ki?

3.dünya ülkelerine bak, afrikaya bak. ülke ekonomisi bozulan yerlere bak, Onurdan önce gelecek, insanı insanlığından utandıracak çok şeyler var. İnsan bu aç kalmamak için en kötü şeyi bile yapar. Anlayamayız.

@Aristo

Benim insanlığımda sınıf ayrımı yoktur. Ben sonuçlara bakmam. Yargılamam. Sen yargılarsın çok kolay bir şekilde. Benim düsturumda realistlik de var senin gibi ama tek farkla ben insanı o duruma düşürecek şartlarıda göz önüne alırım.
Ben sadece sınıf ayrımı yapmadığımı söylemiyorum... Sınıf ayırımı yapmadığım gibi sınıfları yok etmek için de devrimci olduğumu söylüyorum.

Sen yargılamazsın, çünkü senin derdin çözüm bulmak değil ki... Senin derdin acıyarak kendi vicdanını rahatlatmak. Ben ise acıyarak bu rezil sistemin insanları bu duruma düşüren egemenlerin değirmenine su taşındığına inanıyorum.

Acıyarak bu rezilliklerin hiç biri düzeltilemedi ve düzeltilemez ama bu insanlar sokaklarda itler gibi dilenirken, onları dilendirenlerin sistemine hizmet edilir...

Yani senin ki realistlik falan değil aslında bu insanların içinde bulunduğu durumun devamını sağlamaya hizmettir.

...

Ha seni anlıyorum... Ben de epey bir zaman senin gibi düşünüyordum...

Benden öncekiler de öyle; onlardan öncekiler de...

Hep vah vah, yazık günah falan...

...

O zavallılara acıdık da o zavallılar için ne değişti? Hiç bir şey!

Peki o zavallıları zavallı yapan egemenler için ne değişti? Onlar için de hiç bir şey değişmedi...

...

Yani neymiş? Zavallılara acımak aslında onları zavallı yapan islamik egemenlerin değirmenine su taşımakmış!

...

O kadar acıyorsan onlara, Bodrum' da yaz boyu haşarılık (!) yapacağına o zavallılara angaje olacaksın!