Tekil Mesaj gösterimi
Eski 19.03.16, 12:42   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Ayrıştıran, Ötekileştiren

AYRIŞTIRAN ÖTEKİLEŞTİREN
Sanırız ve biliriz ki, demokrasilerde siyaset ve siyaset yolu ile ülkeye hizmet etmeye aday ve namzet olanların hiç birine seçmen olan halk, aday olanların seçilmeleri halinde ülkenin temel kuruluş felsefesini, toplumun yaşam biçimini değiştirme hakkını vermediği gibi, devletin idari rejimini, ilkelerini ve toplum içinde yaşayan farklı inanç sahibi kimselerin birini diğerine üstün kılma, ayrıştırma ve ötekileştirme hakkını ve yetkisini seçmen olan halk vermez!


Ve devletin idari kadrolarına seçilenlerin bireysel dini inancını, içinde beslediği kindarlık duygularını, şahsi yaşam biçimi anlayışını, dini inanç biçimini, siyasi parti tercih biçimini, şahsi idari rejim ve yönetim anlayışını, toplumsal yaşam anlayışını başkalarına dayatma, telkin ve idareyi, rejimi dönüştürme yetkisini, ayrıştırma hak ve yetkisini demokrasilerde oydaş olan halk kişilere zümrelere vermez vermez!


Demokrasilerde idareye gelenler, rejimi, rejimin kural ve ilkelerini bozmaya matuf, mensubu olduğu ulusu kutuplaştırıcı, bölücülüğe çanak tutucu dil kullanamaz, nutuklarında halkının bir bölümünü onlarrr, onlarrr diye höykürerek ayrıştıramazlar!

Devletin idaresine talip olanların hiç biri sanırım psikolojik olarak sağlık açısından teste tabi tutularak, yeterlilik belgesi almazlar! Mazbatalarını almaya giderken, seçim kurullarına ibraz etmezler. Çünkü seçim kanunlarımızda seçilme yeterliliğine sahip olacaklarda ruh sağlığı yerindedir raporu istenmez.


Ruh sağlığı,, beden sağlığı marazlı olanların tedavi edilmeleri gerektiğini bilmeyen yoktur. Ruh sağlığı marazlı olanların devletin âli makamlarına oturup işgâl etmesi, iş, eylem, jest, mimik ve kullandığı dil ile toplumsal sorunların içeride ve dışarıda ulusun başına dert açacağını artık Türkiye’de uzağa ve geriye gitmeden, tarihi vakaları araştırmadan, ülkemizin son 14 yılına bakmakla analiz etmekle yeterli olacağını anlamış oluruz!


Sadece şu vurgularla söylemek ve paylaşmak istediğimizi belirmiş olalım.. İçerde ve dışarıda endişe kaynağı olan idarecilerin ruh sağlığı yerindedir denebilir mi? Ruh sağlığı açısından fevkâlâde endişe duyulanlar, devletin tepesinde oturup her gün zırva söylemlerle devlete yön vermeye çalışması kabul edilebilir mi?
19.03.2016
Mustafa AKTEN

__________________
Mustafa Akten Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.