Tekil Mesaj gösterimi
Eski 20.03.16, 14:19   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Ahlak Deyince

AHLAK DEYİNCE
bireysel ahlak, toplumsal ahlak, ticari ahlak, siyasi ahlak ve nihayet idari ahlak bozulur yoz ve terbiye edilmez, iflah olmaz hâl alırsa, böyle bir toplumun ferdi olanların işi zor, gelecek kuşakların istikbali karanlık demektir. Bu halde olan toplumlarda balık baştan kokuyor demektir.

Tüm ilmi ve dini bilgileri kendinden menkul zümrelerin anlayışına göre ahlaksızlık ve namussuzluk; bedenin çok partnerli olması ile kaimdir.. Acaba böylemidir? Sanmam! Beyinler Arapça deyimle "FAHİŞA" ise beyinde ahlak ve namus kavramı çökmüş ise, bedenin tek partnerli, bedenin bazı organlarının korunması ahlaklı ve namuslu olmaya yeterlimidir?

Ahlaksız beyinleri yarım metre çaput ile, kafaya geçirilen takke ile kapatmaya çalışmak ahlaksızlığı gölgelermi?

Ahlak dendiğinde ki bize göre bir tarif; toplumsal yaşamda, geçerli değer yargılarının, örf, adet, hukukun üstünlüğü, devletin kuruluş felsefesinin norm, ilke ve kuralların var ettiği, oluşturduğu bir sistemler sistematiğinin işleyiş biçimidir. Ahlaksızlık, bu sistemler bütünün dejenere olmuş, işlemez hale gelmiş sosyal ve kurumsal ve bireysel bünyelerde bozulmuşluğudur...

Aldıkları oy çogunluğunu, milli irade sayanlar, aldıkları oy çogunluğu ile her şeyi kendinde yapma hakkı görenler, demokrasinin sadece bir ayağı olan seçim ve sandığı ise başlı başına demokrasi varsayanların siyaset bilimin öğretilerinde adı, FAŞİZİM, uygulayıcılarının adı ise Faşisttir..

Devlet gücünü, siyaset ve sandık çoğunluğu ile elde edip kullananlarda siyasi ahlak yozlaşmış hale gelmiş, yalan hile, irtikap, çıkar, kişi ve kurumları koruma, dızdızcılık, zarfçılık, karmanyolacılık idareci geçinenlerde sanat haline gelmiş, üstüne üstlük bu ahlaksız davranışları toplumun ûlvi değerlerinden saydığı dinin, bezirganlığı ile kapatmaya, üstüne üstlük dayanılmaz eleştiriler karşısında birde mağdur edebiyatı yapılıyorsa sanırım bunun olduğu yerlerde siyasi ahlaktan söz edilemez!

Siyaset ile devlet gücünü, yaptırımları devletin ve kamunun çıkarları adına kullanmak, kamu düzeni adına kullanmak marifet ise, kişi, kurum, yaren, yandaş, oğul, eş, akraba koruma adına devletin gücü kullanılırsa bunun adı siyasi ahklaksızlıktır! Siyasi ahlak yoksunu olanların devlet idaresinin kademelerinde olması, bu ahlaksızlıkları bilindiği halde tekrar tekrar sandık oyları çoğunluğu ile devlet gücünü kullanma adına elde edilmesi, halkların bir bölümünün akli ve vicdani melekelerinin yoksunluğuna işarettir.

Türkiye Cumhuriyetinin ve Türk milletinin bir ferdi olmakla iftihar ettiğimiz devletimiz maalesef yukarıda ifade etmeye çalıştığımız menfiler ile dolu, 1950-1960 arası yılları gölgede bırakacak şekilde Türk milletine son 14 yıldır açmazlarla dolu günler yaşattı yaşatıyor..

Lütfen karamsarlık olarak atfetmeyiniz.. Çünkü bunları biteviye yazmaya, sağlıklı ve çağdaş beyinlerde taze tutmaya ülkemiz ve genç nesillerin geleceği adına taze ve sıcak tutmaya mecbur olduğumuz düşüncesindeyim.
HİÇ BİR DEMOKRATİK DÜZENDE siyasetçiler Harun gibi gelip Karun gibi gitmezler!


20.03.2016
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.