Tekil Mesaj gösterimi
Eski 24.03.16, 23:59   #74
alkanaga
Uzman Üye

alkanaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Konular: 85
Mesajlar: 1,299
Ettiği Teşekkür: 3051
Aldığı Teşekkür: 4740
Rep Derecesi : alkanaga parlak bir geleceği varalkanaga parlak bir geleceği varalkanaga parlak bir geleceği varalkanaga parlak bir geleceği varalkanaga parlak bir geleceği varalkanaga parlak bir geleceği varalkanaga parlak bir geleceği varalkanaga parlak bir geleceği varalkanaga parlak bir geleceği varalkanaga parlak bir geleceği varalkanaga parlak bir geleceği var
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Reza Zarrab Amerika'da Tutuklandı, 75 Yıl Hapsi İsteniyor

Eski yandaşlardan Cemaatçi Ali Bulak diyor ki;
"ABD, daha önce “komünizme karşı yeşil kuşak, ılımlı İslam” vb. projelerin arkasında durmuştur. 21. yüzyılın başlarında da Türkiye'nin öncülüğünde bölgenin yeniden şekillenmesine vize verdi. Fakat Kral Faysal ve İslam devrimine Türkiye ve Mısır'ın aculluğu (karizmasızlık) ve amatör retorikleri (İkna kabiliyeti) eklenince, ABD radikal fikir değişikliğine gitti: Buna göre a) Halkı Müslüman olan hiçbir ülkeye güvenilmez; b) Hangi grup ve akım olursa dini gruplara güvenilmez, c) Ortadoğu için daha uzun zaman sürecek siyasi ve idari model diktatörlükler, monarşiler ve otokrat rejimlerdir: d) Ortadoğu dini fırkaların, mezheplerin ve etnik grupların birbiriyle savaştırıldığı “yaratıcı kaos” doktriniyle şekillendirilecek. e) Mısır'daki askeri darbe ilk denemeydi, tutar gibi görünüyor. Türkiye ve başkaları bundan ders çıkarmalı." BKZ.

Kısaca ABD ılımlı islamcıları desteklemekten şimdilik vazgeçmiş sanırım..
Zira ABD’nin onayı ya da doğrudan desteği ile iktidara gelen ılımlı İslamcıların , rüşvet, yolsuzluk ve diktatörlük batağına saplandığını görmüş olmalılar. Bu durum da ABD'nin çıkarlarına hizmet etmiyor zira demokrasiden uzaklaşıp, radikal ve otoriter rejimlere dönüşüldüğünü fark edebildi. Hatta Mısır da bir yönetim değişikliği yapıldı hatırlarsanız.
__________________
alkanaga Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz alkanaga'in Mesajına Teşekkür Etti.