Konu: Uyumsuzluk
Tekil Mesaj gösterimi
Eski 25.03.16, 15:42   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Uyumsuzluk

UYUMSUZLUK

Ülkelerin yöneticileri kendi içinde yurttaşları ile uyum içinde değilse, yöneten ve yönetilenler milli çıkarlar adına aynı kulvarda değillerse, o ülkenin milli ilkelerinde, kuruluş felsefesi ilkelerinde asgari müştereklerde birleşme olmuyorsa Türkiye'de olduğu gibi sorun ve sorunlar var demektir. Sorunlar çözülemiyorsa, yumak haline gelmiş ise ülke sizin ise, kiracı olmadığınızdan çıkıp kurtulmayı yeğleyemez, mal sahibi olduğunuzdan satıp kurtulmayı yeğleyemezsiniz! Yurdunu terk etme lüksü her yurtseverin harcı değildir. İşte 14 yıldır Türkiye böyledir! Satılacak mal değil ki uluslararası pazarda sermayesinden aşağı satıp kurtulasınız.


Türkiye'deki uyumsuzluk milletimiz içinde bölünmeleri bıçakla keser gibi öyle parçalara ayırmış ki, sanırsınız kurtuluş savaşında itilaf devletleri elbirliği ile Türkiye'yi haklamaya çalışıyor.. Hayır! Sayısı onları bulan itilaf devletlerinin yapamadığı düşmanlığı, bölünmüşlüğü halkın yanılgı oyları ile gelen ve meşruiyetini bin kez yitirmiş olan bir hükümet ve idarecilerinin tümünün yaptığı bir parti olan AKP 14 yıldır bölünmeye öyle çanak tutmuştur ki! 1950-1960 yılları arasında yaşayarak gördüğümüz vatan cepheleri, günümüzde yerini içinde çocuk tecavüzlerinin yaşandığı dinci vakıflara, adı tarikat, cemaat, şeyh, derviş, mürit, Kürt, Türk, Arap bölünmüşlüğü ise adeta kefere düşmanlığına dönmüş, dünün mücahitleri bu gün müteahhit olmaktadır. İflah olurmuyuz bilmem ama, her konuda iflas ettiğimiz kesindir..

Ülkeyi müşterek sahibi olduğumuz bir şirket varsayalım.. Bu şirketin iflas"dan kurtulması ancak yönetim kurullarında görev alan kötü niyetli ve şirkete her konuda zarar veren yöneticilerin değiştirilmesi ile mümkündür. Artık bir daha şirket yönetimlerinde düşünceleri ve varlıkları ile bir daha görev almamak kaydıyla diskalifiye edilmesi ile mümkündür. Bunun için şirket ortaklarının genel kurullarda yönetimi seçerken uyanık olmaları ve kan uykusundan uyanmış olmaları gerekmektedir. Nerde!!

“TÜRK ÖVÜN ÇALIŞ GÜVEN” sözü Atatürk’e aittir. Bu sözün ihtiva ettiği anlam ile ne kadar insanımız iç içedir? Çalışmak istiyoruz. muasır medeniyet seviyesine çıkmak istiyoruz ama kılavuzu karga olanın burnu boktan kurtulmaz misali lanet olası irtica ve onun yandaşı günümüz idarecileri eteklerimize asılmış bizi rahat bırakmıyor....

Burnumuz boktan başımız beladan kurtulmuyor..
Aslında artık Türkiye'nin gündemi imam Tayyip hazretlerini meşruiyetini yitirerek oturduğu o kutsal makamdan indirmek olmalı ama ne yurtsever oluşumlarda neden muhalif partilerde bu konuda tık yok!


25.3.2016
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.