Konu: Uyumsuzluk
Tekil Mesaj gösterimi
Eski 25.03.16, 23:46   #2
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 988
Ettiği Teşekkür: 46024
Aldığı Teşekkür: 39600
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Uyumsuzluk

@Mustafa Akten abi yazınca acayip de düşüdürücü yazıyor.

Yani benim gibi ''işte bu iş böyledir; Nokta!... Tartışma bitmiştir, dağılabilirsiniz'' biçiminde yazmıyor...

Bu da yine o tip bir makale.

...

Ama maalesef ihtilaf içimizde...

...

Ben belki etnik Türk değilim. Şeyimde bile değil etnik Türk olup olmamak... Biz zaten muhaciriz. Hatta sülalede ermeniler bile var ha!...

...

Vatan dara geldi mi, ben elbette Türk gibi düşünmeye, Türk gibi tavır almaya başlarım. Ulusal olmak sosyalistlerin en birinci özelliğidir... Önce ulusal olacaksın ki, onun ardından da tutarlı enternasyonalist olabilesin!

...

Bu ülke Osmanlı' dan beri o kadar büyük bir göç aldı ki, bu sonradan gelmelerin (ben de sonradan gelme sayılırım) önemli bir kısmı bu ülkede hep ne bileyim, çeçen, boşnak, çerkez, arnavut falan olarak kaldılar...

Maalesef bu ülkenin yarısı sonradan gelmedir ve bunların da önemli bir bölümü ulusal bir tutum sergileyememektedir. Ve işte sorun burdadır.

Mesela herifin dedeleri sittin sene önce çarlardan kaçıp Türkiye' ye gelmiş ama aklı Çeçenistan' da hala... Türkiye' ye karşı bir aidiyet hiisi yok ama atalarının Çeçenistan' ına da rahatı nedeniyle dönme arzusu yok... Kovsan Türkiye' den gitmez! İşte bedeni Türkiye' de aklı Çeçenistan' da olan insanlarla ulusal devlet olamazsınız... Memleket hırsızların elindeymiş, ülke batıyormuş, umurunda değildir...

...

Maalesef bu ülkenin yarısı Türk değil ve bunlarında küçük bir kesimi dışında hepsi ulusal tavır almak konusunda vurdumduymaz.

...

Ve mesela baş gürcü de bunu biliyor. Sadrazam' ın dedeleri Kırım yahudileri... O da bu gerçeği biliyor... Ve bu ülkede ulusal bir tutum takınılamadığı için bu durumu tepe tepe kullanıyorlar.

...

Bu ülkenin adı Türkiye! Çünkü Mustafa Kemal değişik etnik grupları bir potada eriterek bir ulusal devlet kuracağına inanıyordu.

Ama bunu başarmaya ömrü yetmedi...

Ama sadece adımız Türkiye; ortak niteliğimiz değil...