Konu: Uyumsuzluk
Tekil Mesaj gösterimi
Eski 26.03.16, 11:26   #3
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Uyumsuzluk

ARİSTO'YA CEVAP

"Mustafa Akten abi yazınca acayip de düşündürücü yazıyor.

Yani benim gibi ''işte bu iş böyledir; Nokta!... Tartışma bitmiştir, dağılabilirsiniz'' biçiminde yazmıyor... "Sn. Aristo,
Eğer teslimiyetçi fikirler içinde olup, kaderciliği yeğleyenler gibi, ne yapalım başa gelen çekilir diyerek yazı ve yorumlara, paylaşımlara ara verip fikir üretiminden yoksun insanların yaptığı gibi hareket edersek, bizim yurtseverliğimiz ve savunduğumuz, toplumun ezici çoğunluğu tarafından doğru kabul edilen değer yargıları nerede kalır?

Acizane ben kendini klavye kahramanı görenlerden değilim. Hem klavye başında hem hayatın içinde bire bir sizler gibi halkın ve yaşamın içindeyim. Sizinle bir çok yazı yorumlarınız irdelendiğinde zaten çok az konularda ayrı, genelde bir çok konuda fikir birliği içinde olmaktan çok memnunum.. Sizin gibi katılımcı üretken bir forumdaşım olmasından ayrıca sevinçliyim.

Değerli yorumlarınız ve yazılarıma katkılarınız için sevgi ve saygılarımı sunarım.
Haddim olmayarak ne olurdu, şu aşağıda bir düşünür tarafından değerlendirilmiş, Japon yaşamından 10 adet değeri, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yaşamının değer biçimi olarak alsaydı. Sanırım medeniyet, insana ve insanın kendine olan saygısı nerelere varırdı. Sanırım Japon mucize yaşamının förmül anahtarı işte bu 10 adet değerli tespit'


1. AĞIRBAŞLILIK Hiçbir dövünme ya da aşırı hareketlerle ızdırap ifade etme görüntüsü yok. Üzüntünün kendisi yüceltildi.

2. ONUR su ve yiyecek kuyruklarındaki disiplin. Hiçbir kaba söz ya da sert el kol hareketi yok. Sakinlikleri takdire ve övgüye değer.

3. YETENEK örneğin, inanılmaz mimarlar. Binalar sallandı ama yıkılmadı.

4. ERDEM (Bencil olmama) İnsanlar sadece o anda ihtiyaçları olan şeyleri satın aldılar, herkes bir şeyler alabilsin diye.

5. DÜZEN Hiçbir dükkanda yağmalama yok. Yollarda korna çalmak, sollamak yok. Sadece anlayışlı tavırlar.

6. FEDAKARLIK Elli çalışan deniz suyu pompalamak için nükleer reaktörlerin içinde kaldı. Bunların yaptıklarının karşılığı nasıl ödenebilir?

7. DUYARLILIK Lokantalar fiyatlarında indirim yaptı. Korunmayan bir bankamatiğe hiç kimse saldırmadı. Güçlüler zayıflara baktı.

8. EĞİTİM Yaşlılar ve çocuklar dahil herkes ne yapacağını tam olarak biliyordu. Aynen de yaptılar.

9. MEDYA Bültenlerde kendilerini mükemmel bir şekilde dizginlediler. Aptalca konuşan muhabirler/spikerler yoktu. Sadece sakin bir şekilde yapılan habercilik. En önemlisi de, DURUMDAN FAYDALANARAK KOLAY YOLDAN KENDİNE PAY ÇIKARMAYA ÇALIŞAN POLİTİKACILAR YOKTU.

10. VİCDAN Bir mağazada elektrikler kesildiğinde, insanlar aldıkları şeyleri tekrar raflarına koydular ve sessiz bir şekilde çıktılar. Ülkeleri dev bir afete uğramış durumdaki Japon vatandaşlarından dünyanın alacağı çok dersler var.
 
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.