Konu: Uyumsuzluk
Tekil Mesaj gösterimi
Eski 26.03.16, 22:29   #4
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1162
Mesajlar: 12,129
Ettiği Teşekkür: 50885
Aldığı Teşekkür: 44290
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Uyumsuzluk

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mustafa Akten Mesajı göster
ARİSTO'YA CEVAP

"Mustafa Akten abi yazınca acayip de düşündürücü yazıyor.

Yani benim gibi ''işte bu iş böyledir; Nokta!... Tartışma bitmiştir, dağılabilirsiniz'' biçiminde yazmıyor... "Sn. Aristo,
Eğer teslimiyetçi fikirler içinde olup, kaderciliği yeğleyenler gibi, ne yapalım başa gelen çekilir diyerek yazı ve yorumlara, paylaşımlara ara verip fikir üretiminden yoksun insanların yaptığı gibi hareket edersek, bizim yurtseverliğimiz ve savunduğumuz, toplumun ezici çoğunluğu tarafından doğru kabul edilen değer yargıları nerede kalır?

Acizane ben kendini klavye kahramanı görenlerden değilim. Hem klavye başında hem hayatın içinde bire bir sizler gibi halkın ve yaşamın içindeyim. Sizinle bir çok yazı yorumlarınız irdelendiğinde zaten çok az konularda ayrı, genelde bir çok konuda fikir birliği içinde olmaktan çok memnunum.. Sizin gibi katılımcı üretken bir forumdaşım olmasından ayrıca sevinçliyim.

Değerli yorumlarınız ve yazılarıma katkılarınız için sevgi ve saygılarımı sunarım.
Haddim olmayarak ne olurdu, şu aşağıda bir düşünür tarafından değerlendirilmiş, Japon yaşamından 10 adet değeri, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yaşamının değer biçimi olarak alsaydı. Sanırım medeniyet, insana ve insanın kendine olan saygısı nerelere varırdı. Sanırım Japon mucize yaşamının förmül anahtarı işte bu 10 adet değerli tespit'


1. AĞIRBAŞLILIK Hiçbir dövünme ya da aşırı hareketlerle ızdırap ifade etme görüntüsü yok. Üzüntünün kendisi yüceltildi.

2. ONUR su ve yiyecek kuyruklarındaki disiplin. Hiçbir kaba söz ya da sert el kol hareketi yok. Sakinlikleri takdire ve övgüye değer.

3. YETENEK örneğin, inanılmaz mimarlar. Binalar sallandı ama yıkılmadı.

4. ERDEM (Bencil olmama) İnsanlar sadece o anda ihtiyaçları olan şeyleri satın aldılar, herkes bir şeyler alabilsin diye.

5. DÜZEN Hiçbir dükkanda yağmalama yok. Yollarda korna çalmak, sollamak yok. Sadece anlayışlı tavırlar.

6. FEDAKARLIK Elli çalışan deniz suyu pompalamak için nükleer reaktörlerin içinde kaldı. Bunların yaptıklarının karşılığı nasıl ödenebilir?

7. DUYARLILIK Lokantalar fiyatlarında indirim yaptı. Korunmayan bir bankamatiğe hiç kimse saldırmadı. Güçlüler zayıflara baktı.

8. EĞİTİM Yaşlılar ve çocuklar dahil herkes ne yapacağını tam olarak biliyordu. Aynen de yaptılar.

9. MEDYA Bültenlerde kendilerini mükemmel bir şekilde dizginlediler. Aptalca konuşan muhabirler/spikerler yoktu. Sadece sakin bir şekilde yapılan habercilik. En önemlisi de, DURUMDAN FAYDALANARAK KOLAY YOLDAN KENDİNE PAY ÇIKARMAYA ÇALIŞAN POLİTİKACILAR YOKTU.

10. VİCDAN Bir mağazada elektrikler kesildiğinde, insanlar aldıkları şeyleri tekrar raflarına koydular ve sessiz bir şekilde çıktılar. Ülkeleri dev bir afete uğramış durumdaki Japon vatandaşlarından dünyanın alacağı çok dersler var.
 
Abi siz, Japonya ile konuya girince hakikaten biraz şaşırdım ama aklımda da vardı; Mustafa Abi bir yeri gösteriyor ise bir bildiği vardır diye...

Emin ol abi bu yazdıklarını 3 defa üst üste okudum.

Sonra bu forumda da kendi yaptığım yorumlar geldi aklıma...

...

Şöyleydi o yorumlar özet olarak:

''Japonya' yı japonlardan boşaltıp, oraya müslümanları yerleştirin... İlk yapacakları şey, Japon halkının yarattıklarını talan etmek olacaktır. Bir kaç ay sonra ise Japonya perişan olur.''

Ya da mesela şimdi aklıma şöyle bir soru geldi: ''Japonlar kaza eseri müslüman olsa bugün Japonya ne halde olurdu?''

...

Dünyanın en gelişmiş ülkelerini kendi halklarından arındırıp müslümanlara verin, işe ilk olarak yağma ile başlarlar... Bu dün de böyleydi bu günde böyle.

...

Acıdır ama gerçektir bu.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.