Tekil Mesaj gösterimi
Eski 26.03.16, 22:39   #4
alkanaga
Uzman Üye

alkanaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Konular: 108
Mesajlar: 1,850
Ettiği Teşekkür: 4447
Aldığı Teşekkür: 6635
Rep Derecesi : alkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Karaman’daki Çocuk İstismarında Yeni İddialar

Toplumumuzda babaların 5 yaşındaki oğullarının çükleriyle övünüp onları çapkınlığa teşvik ederken, kızlarına "erkekten kork" temalı psikolojik baskı uygulaması sonucu ortaya çıkan durumdan ne beklersiniz?
Psikolojide Maslow piramidinin en altında fizyolojik ihtiyaçlar bulunur. Bunlar kısaca yeme, içme, uyuma ve sevişmedir. Seks yapmak, insanın temel davranış özelliklerinden biridir. Bu ihtiyaçların karşılanamaması, bir üst kademeye geçişte problemler yaşatır.


Din, töre ve mahalle baskıları nedeniyle aşikar olan, aile ve toplumun cinselliği ayıp sayan, yasaklayan değerleriyle, ayrıca kadın olduğu için dışlandığı erkek egemen durumun birlikteliği toplumdaki bayanlarında problemli olmalarına sebep olur (düşünün ki bunlar da bugünün ve yarının anneleri).Cinselliğin, insani boyutundan soyutlanarak kavrandığı böyle bir toplumda, tek amacı kızını erkeklerden korumak, sonra da evlendirmek olan muhafazakar ebeveynler için cinsellik bir tabu, konuşulmaması gereken bir konudur.
Erkekler ise bastırabildikleri cinsel istekleri sonucunda, tam anlamıyla abazanlasırlar. Yolda herhangi sekilde dikkat ceken bir kadın gördüklerinde manyak gibi bakarlar, laf atarlar, gayet terbiyesiz konuşmalarda bulunurlar arkadaşları arasında.
Bastırılan bu duygular elbette bir noktada fırlar sonuç ise içler acısı bir hal'e döner...
__________________
Sevmekten asla vazgeçmeyin. Sevgisiz bir hayat amaçsız, anlamsız olur. Alkanaga
alkanaga Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz alkanaga'in Mesajına Teşekkür Etti.