Tekil Mesaj gösterimi
Eski 26.03.16, 22:52   #5
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1170
Mesajlar: 12,178
Ettiği Teşekkür: 50997
Aldığı Teşekkür: 44428
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Karaman’daki Çocuk İstismarında Yeni İddialar

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi alkanaga Mesajı göster
Toplumumuzda babaların 5 yaşındaki oğullarının çükleriyle övünüp onları çapkınlığa teşvik ederken, kızlarına "erkekten kork" temalı psikolojik baskı uygulaması sonucu ortaya çıkan durumdan ne beklersiniz?
Psikolojide Maslow piramidinin en altında fizyolojik ihtiyaçlar bulunur. Bunlar kısaca yeme, içme, uyuma ve sevişmedir. Seks yapmak, insanın temel davranış özelliklerinden biridir. Bu ihtiyaçların karşılanamaması, bir üst kademeye geçişte problemler yaşatır.


Din, töre ve mahalle baskıları nedeniyle aşikar olan, aile ve toplumun cinselliği ayıp sayan, yasaklayan değerleriyle, ayrıca kadın olduğu için dışlandığı erkek egemen durumun birlikteliği toplumdaki bayanlarında problemli olmalarına sebep olur (düşünün ki bunlar da bugünün ve yarının anneleri).Cinselliğin, insani boyutundan soyutlanarak kavrandığı böyle bir toplumda, tek amacı kızını erkeklerden korumak, sonra da evlendirmek olan muhafazakar ebeveynler için cinsellik bir tabu, konuşulmaması gereken bir konudur.
Erkekler ise bastırabildikleri cinsel istekleri sonucunda, tam anlamıyla abazanlasırlar. Yolda herhangi sekilde dikkat ceken bir kadın gördüklerinde manyak gibi bakarlar, laf atarlar, gayet terbiyesiz konuşmalarda bulunurlar arkadaşları arasında.
Bastırılan bu duygular elbette bir noktada fırlar sonuç ise içler acısı bir hal'e döner...

Piramit doğal bir piramit.

Ayrıca insan beyni değişik bölgelerden oluşuyor ve her bölgenin hayata yönelik özel algılama ve davranış geliştirme özellikleri var...

...

Ama adamın biri çıkıp cahiliye devrinde sivri zeka (!) olunca doğal olarak sözü de geçer oluyor...

Ve o adam ümmetine insan doğasını, insanın o güne kadar doğal yaşadığı hayatı haram kılıyor...

...

Ve o adam 50 yaşındayken 6 yaşındakş kızla evleniveriyor...

...

Adam insan doğasına aykırı davranıyor ama o aykırı davranışı gösteren şahıs kutsanıyor.

Bugün bunu kimse kabul etmez. Bunu yapanı hatta teşebbüs edeni hapse tıkarlar...

...

Neyse gemi ağzıma sokup, susayım en iyisi...
__________________
zafere kadar devrim
Aristo Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.