Tekil Mesaj gösterimi
Eski 01.04.16, 01:06   #8
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 982
Ettiği Teşekkür: 45973
Aldığı Teşekkür: 39539
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Twitter’dan Erdoğan Açıklaması

Bir zamanlar ''sosyal medya'' denince akla genellikle paylaşım forumları gelirdi. Özellikle son 3-4 yıldır sosyal medya denince akla ilk olarak twitter sonrasında da facebook ve instagram geliyor.

İslamcı cenah, internet tekellerinin siyaseti ve sosyal meseleleri de kendi özel alanlarını taşıdığını fark edince trollerini forumlar gibi paylaşım alanlarından alıp, çok daha geniş paylaşım alanlarına taşıdı.

Zaten böylelikle de bildiğimiz klasik forumların bir çoğu üyelerinin bu alanlara kayması neticesinde kapanmak zorunda kaldılar.

...

İslamik camia yeni sosyal medyanın gücünün farkına gecikmeli olarak vardı. Ama kısa bir sürede her alanda olduğu gibi bu alanda da egemenliği ele geçirme telaşına düştü.

Ama bunlar hile, hurda ve sahtekarlık yapmadan hiç bir alanda egemen olamadıklarından dolayı Twitter alanında da bu yöntemlerle egemen olmaya çalıştılar ve çalışıyorlar.

Bir AKtrol medyada defalarca yazılan ve hiç bir AKP yöneticisinin reddedemediği bilgilere göre trollükten 1000-4000 lira arasında gelir elde ediyor. Bu paralar aslında bizim vergilerimizden ödeniyor.

Robot hesaplar ise daha üst düzeyden kontrol edilen hesaplardır. Bu robot hesaplar belli merkezlerden otomatize edilmişlerdir. Bu hesaplar trollüğü otomatik olarak yaparlar.

Mesela AKP yöneticilerinin takipçilerinin önemli bir bölümü trol ve robot hesaplardır. Amaçları takip ettikleri kişilerin takipçi sayısını kabartarak onlara sosyal medyada prestij kazandırmaktır.

Twitter' da bu trol ve robot hesapların farkında... Ama bir belirleme ve ileri çıkarma düzenlemesi olan haştaglar patladığında... Mesela CB, ABD' ye giderken bir haştag weloveyouerdoğan olarak zirve yaptıpında Twitter bunun doğal hesaplardan mı yoksa robot hesaplardan mı kaynaklandığını hesaplar ve hileyi görürse, haştagı kapatır.

Şimdi bu troller ve robot hesaplar aslında muhalefefetin sosyal medyadaki belini kırmak için açılan hesaplar.

Mesela troller bir çok kılığa girerler...

Benim başıma 5 gün önce gelen olatı anlatayım kısaca...

Muhalif mesajlarımdan rahatsız oldukları için daha önce de hesabını kapattırmışlar ama ben her seferinde kısa bir sürede (aynı gün) yeniden açmıştım.

Bu son olayda 2 tane 20 bin civarı takipçili seks hesabı beni hedef gösterdi. Açıkça iki seks hesabı (kadın hesapları olarak görünüyor ama kesin erkek hesapları) benim cezalandırılmam için twitler atmaya başladı. Hesabım güçlü olduğu ve bu seks hesaplarının da trol olduğunu fark edemediğim için hesabımı korumaya bile alamadan şak benim hesap kapatıldı. Yani trol hesapları bir fahişe kılığında da olabiliyor. Bu troller muhalif hesaplar hakkında ''cezalandırın'' mesajları atınca devreye robot hesaplar giriyor... Bir anda yüzlerce trol ve yüzlerce robot hesabın saldırısı altında kalınca da hesabınız kapatılıyor ve AKcenah bir muhaliften daha kurtuluyor.

Ben hesabımı 5 gün sonra düzelttim ama bu trol ve robot hesaplar bugün en az ama en az mesela CB bey ve yandaşlarının takipçilerinin yarısını oluşturuyor.

Hem liderlerini çok takipçili olarak gösteriyor, hem de muhalif hesapları kapattırarak muhalefeti güçsüz kılmaya çalışıyorlar.

Heriflerin her tarafından hile, hurda, sahtekarlık ve rezillik akıyor...