Tekil Mesaj gösterimi
Eski 02.04.16, 00:52   #42
MariaPuder
Gerçek Üye

MariaPuder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 12
Ettiği Teşekkür: 99
Aldığı Teşekkür: 2327
Rep Derecesi : MariaPuder şöhret ötesinde bir itibarı vardırMariaPuder şöhret ötesinde bir itibarı vardırMariaPuder şöhret ötesinde bir itibarı vardırMariaPuder şöhret ötesinde bir itibarı vardırMariaPuder şöhret ötesinde bir itibarı vardırMariaPuder şöhret ötesinde bir itibarı vardırMariaPuder şöhret ötesinde bir itibarı vardırMariaPuder şöhret ötesinde bir itibarı vardırMariaPuder şöhret ötesinde bir itibarı vardırMariaPuder şöhret ötesinde bir itibarı vardırMariaPuder şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Diyanet Çocuklara Seslendi: Şehit Olun

@Aristo

"Tarihte ilk kez bir toprak parçasının etrafını çitle çevirip “Burası benimdir” diyen ve buna inanacak kadar saf olan insanlar bulabilen ilk insan, uygar toplumun ilk kurucusu oldu. O zaman biri çıkıp, çitleri söküp atacak ya da hendeği dolduracak, sonra da insanlara “Sakın dinlemeyin bu sahtekârı. Meyveler herkesindir. Toprak hiç kimsenin değildir. Ve bunu unutursanız mahvolursunuz” diye haykırsaydı, işte o adam, insan türünü, nice suçlardan, nice savaşlardan, nice cinayetlerden kurtaracaktı." j.j. rousse

"Yemin ederim, dünyanın bütün toprakları bir tek insanın kanını akıtmaya değmez." sadi

Artık konu başlığına bakmadan yazıyoruz nasılsa, bir de şiir ekleyeyim tam olsun.

"Sizin alınız al inandım
Sizin morunuz mor inandım
Tanrınız büyük amenna
Şiiriniz adamakıllı şiir
Dumanı da caba

Bütün ağaçlarla uyuşmuşum
Kalabalık ha olmuş ha olmamış
Sokaklarda yitirmiş cebimde bulmuşum
Ama sokaklar şöyleymiş
Ağaçlar böyleymiş
Ama sizin adınız ne
Benim dengemi bozmayınız