Tekil Mesaj gösterimi
Eski 02.04.16, 01:13   #53
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 33
Konular: 1474
Mesajlar: 7,531
Ettiği Teşekkür: 29734
Aldığı Teşekkür: 33079
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Diyanet Çocuklara Seslendi: Şehit Olun

@MariaPuder arkadaşın özlemini duyduğu dünya hayal değil sadece bunun gerçekleşmesi için insanın ruhsal bir evrime ihtiyacı var. Ve bu evrimin önünde çok yıkımlar var, savaşlar var. Gözyaşları var.

İnsanlığın evriminin sınırı yoktur arkadaşlar bunu size bilim çok rahat söyler. Bilim haricinde hemen hemen her düşünsel kavram veya ideoloji bu evrimi sınırlandırır, yada sınırlandırılması gerektiğini düşünür, çünkü serbest bırakılırsa insanı sınırlandıran bu kavramlar yok olmaya yüz tutacaktır.

Nitekim bedel olmadan özgürlük gelmiyor. Gerçek hayal evet çok uzaklarda ve evet biz göremeyeceğiz..

Bundan bir kaç yüzyıl önce nasıl demokrasi, krallıkla yönetilen bir insanın inancında "ütopya" ise şimdiki çoğu insana görede "anarşizm" yada "özgür dünya" modeli "ütopya" gelmesi normaldir.

Konudan sapmayalım.

Şehitlik kavramından devam edersek @Rosebud arkadaşın dediklerine aynen katılırım. Lakin vatan ve devlet kavramlarını ayırmak için çok bilinçli olmak gerekiyor. Çünkü devlet dediğimiz güç, vatan kıyafetini giyip kendini öyle gösterebiliyor. Bugün de devlet bunu yapmaktadır.

@Tntcool ve diğer vatansever arkadaşlarımızın bunu ayırt edemediklerini görüyorum. Bu sorun değil eninde sonunda onlarda bu acı gerçeği öğreneceklerdir.

Sizden daha değerli bişey yok. Böyle bir "ahir" zamanda maalesef böyle hareket etmek gerekiyor.
__________________Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.