Tekil Mesaj gösterimi
Eski 02.04.16, 02:18   #54
Fuzuli
Üye

Fuzuli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 3
Ettiği Teşekkür: 283
Aldığı Teşekkür: 477
Rep Derecesi : Fuzuli Karimasını arttırmak için doğru yerdeFuzuli Karimasını arttırmak için doğru yerdeFuzuli Karimasını arttırmak için doğru yerdeFuzuli Karimasını arttırmak için doğru yerdeFuzuli Karimasını arttırmak için doğru yerdeFuzuli Karimasını arttırmak için doğru yerdeFuzuli Karimasını arttırmak için doğru yerdeFuzuli Karimasını arttırmak için doğru yerdeFuzuli Karimasını arttırmak için doğru yerdeFuzuli Karimasını arttırmak için doğru yerdeFuzuli Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Diyanet Çocuklara Seslendi: Şehit Olun

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi MariaPuder Mesajı göster
Ölüme kutsallık kazandırarak, ölüme yollayacak adam yetiştirmek, ölümü özendirmek...

Geride kalanları avutmak...

Öldüren öldürülen o insanlar, ölünce ne oluyor, şehit kavramı olarak vadedilen nedir, buna nasıl inanıyorlar, gerçekten anlamıyorum.
Dini bir kenara bırakalım , dini açıdan kesinlikle konuşmuyorum . Dini açıdan tamamen farklı bir olay , tekrar söylediğim gibi bir tarafa bırakalım . Neden insanlar orada oluyor biliyor musun ? Sen burada rahat uyu , rahat yasa diye .Sözlerim sadece sizin için değil yanlış anlaşılmasın . Dünyada ki ilk terör faaliyetleri devlet destekli olarak ortaya cikmistir Nitekim öyle devam etmektedir . Bizlerde diyoruz kimse ölmesin , kimse ölmek zorunda değil diye . Ama oraya sen gitmessen ben gitmezsem sorarım size kim gidecek ? Kim senin huzurunu , güvenliğini sağlayacak ? O kadar şehit oldu son zamanlarda kaçının ismi kaçının haberini biliyorsunuz ? Bir olay olduğunda sağ ve sol cenahlar hemen meydanlara toplaniyorlar , kaçının çıkıpta şehit var diye meydanlarda bagirdiniz ? Yanlış anlaşılmasın sözlerim iki cenah içinde söylüyorum . Yok , niye ? Ilk önce bunları sorgulamak bunlara yanıt vermek gerekir . Toplumu sindirmeye, topluma bazı olguları empoze etmeye çalışıyorlar ki ettiler . Etmeseler bu insanlar zaten susmaz. O insanlar orada boşuna olmuyor boşuna mücadele vermiyor . Bir amaç bir hedef uğruna oluyor ne için biliyor musunuz belki yabancı gelecek ama "Vatan" için . Türkiye sınırları misaki milli sınırlaridir. Buradan kimse toprak alamaz kimse burasi benim diyemez . O zaman sen Baskomutan Mustafa Kemal'in dediklerininde tam tersini yaparsın . Burası vatan öyle kolay kazanılması bu topraklar . A partisi B partisi umrumda değil benim , gerçeği görmek istiyorsaniz GATA veya mevkii hastanesine gidiniz . Bir mücadelenin öyküsünü ilk ağızlardan dinlersiniz . O insanların ailesi yok mu ? Çocuğu eşi yok mu ? Var . Niye oradalar ozaman ? Ilk önce lütfen kendinizi check edin . Askerliği bedeli olamaz olsa da bu para olamaz . Benim Mehmedim gelecek orada şehit olacak , burada ki zengin de sosyal medyadan şehit haberine üzülerek yok öyle .Önce Vatan , arkadaş . Yok sen bunu düşünüyorsan , Atatürk'ün izinden gitmene gerek yok demektir . Zaten o yolda degilsin demektir ...

SM-N7500Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Söylesem tesiri yok, sussam gönül râzı değil. Fuzuli
Fuzuli isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Fuzuli'in Mesajına Teşekkür Etti.