Tekil Mesaj gösterimi
Eski 02.04.16, 03:49   #57
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 980
Ettiği Teşekkür: 45973
Aldığı Teşekkür: 39534
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Diyanet Çocuklara Seslendi: Şehit Olun

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi MariaPuder Mesajı göster
İlginç bir tartışma tarzınız var @Aristo.

Yine de "şehit" diye başlayıp kişisel sorularınıza cevap vereceğim.

Yaşamak zaten ölme riskini taşır, ve eninde sonunda o risk gerçeğiniz olur.

Kendimi bir coğrafyaya ait hissetmiyorum, dünyada herhangi bir yerde yaşanabilir. Bu toprakları seviyorum, İzlanda da doğmuş olsam orayı da severdim. Vatanımı seve seve paylaşırım, hepimize yeter bu dünya, azgınlığa hırsa gerek yok.

Çocuğum yok, bütün çocukların daha güzel günlerde yaşaması için elimden geleni yaparım, ölürsem bir faydam olmaz çocuklara. Ben onlara yaşamayı sevdirmeye çalışırım.

Acayip miyim?

Kime göre neye göre

Bak yine tekrarlayım: Sizin savunduğunuz görüşler bu dünyaya lazım.

Ama dünyanın tüm dünya üzerinde yaşayan bireyler tarafından eşitçe paylaşılması için işte tam da böyle bir dünya nüfusu ve böyle bir kollektif egemenlik gerekiyor.

Ben hala enternasyonalistim; hem de proletarya enternayonalizmi cinsinden...

Ama ssiz dünya halklarını ''toprak için ölünmez'' tezinize ikna ettiğinizde karşınızda asla ''sınırsız ve sömürüsüz'' bir dünya bulamazsınız. Sizin feragat ettiğiniz her alanı emperyalizm ve işbirlikçileri anında doldurur.

Dünya tarihi bunun örnekleriyle dolu zaten.

Hatta dünyayı, vatanı falan bir tarafa bırakalım...

....

Siz köyünüzdeki evinizden, bahçenizden ve tavuklarınızdan feragat ediin... Onlara konmaya çalışacak komşu bulmakta asla zorluk çekmezsiniz.

Ama fergat ettiğinişz toprakların yerini tutacak başka bir yaşam alanını da size dünyanın hiç bir yerinde vermezler.

Komünistlik naiflik değidir.