Tekil Mesaj gösterimi
Eski 03.04.16, 12:48   #31
alamancı
Tam Üye

alamancı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 132
Ettiği Teşekkür: 234
Aldığı Teşekkür: 834
Rep Derecesi : alamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzel
Ruh Halim: Depresyonda
Standart Cevap: Ülkemiz Nasıl Bu Hale Geldi?

ABD'nin B planı devreye sokuldu.

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ise, ateşkesin işe yaramaması durumunda bir B planlarının olduğunu ve Suriye'nin bölünebileceğini öne sürerek “Birkaç ay içinde siyasi geçiş sürecine geçilmemesi durumunda B Planı'na yöneleceklerini” söyledi.Diplomatik kaynaklara göre ABD'nin B Planı olarak ilk sinyallerini verdiği durum, Suriye'nin yönetilebilir bir şekilde bölünmesini anlatıyor.

12 Eylül 2012'de Libya'daki ABD Büyükelçisi Christopher Stevens'in saldırıda öldürülmesinin ardından Suriye'deki politikasını köklü bir şekilde değiştiren ABD, Beşşar Esed sonrası Suriye yönetimine ABD ve İsrail karşıtı grupların hakim olmasından korkuyor. O süreçte ABD Başkanı Obama'nın eski Danışmanı olan Philip Gordon'un hazırladığı “Deescalation and Decentralization” planı Beyaz Saray tarafından kabul gördü.

Gordon'un 2 yıl önce hazırladığı ve “Çatışmayı bitirmek ve adem-i merkeziyetçiliği güçlendirmek” konulu plan ABD tarafından devreye sokuldu ve ana politikalardan biri olarak uygulanmaya başlandı.

Rusya onayladı

Bu plan çerçevesinde PKK'nın Suriye'deki yapılanması PYD'ye askeri destek veren ABD, uluslararası bir askeri müdahale olmaksızın ülkedeki savaşı bitirmek ve Suriye'nin yönetilebilir bir biçimde bölünmesini sağlamak için harekete geçti.

Türkiye ile bütün bağlar kesilecek.

Uluslararası kaynaklara göre, Gordon Planı'nın sonunda Suriye, kuzeyde PYD güdümlü bir Kürt devleti, Hama, Humus, Halep ve Şam'ı da kapsayan Esed devleti olarak ikiye bölünecek.Bu plan sadece Suriye'yi bölmüş olmayacak aynı zamanda Türkiye'nin Arap coğrafyasıyla da bağını kesmiş olacak.

Bu plana karşı Türkiye'nin bir planı varmı?

Evet gidişata ve yapılan hazırlıklara bakıldığında Türkiyenin de bir B planı var.

Savaş Türkiye'ye geldi. Biz savaşa girmedik. Ama öyle bir politika izledik ki. O politika, savaşı Türkiye'ye çekmeye başladı.

"Mezhep çatışmasının bir parçası haline geliyoruz. Sıfır sorun ile yola çıktık.şimdi tüm dünya ile kavga eder haldeyiz. Türkiye uluslararası güçlerin Suriye'de hazırladığı tuzağı görememiş tuzağın tam ortasına düşmüştür. Maraş olayları, Sivas olayları gibi olaylarlı unutmamalıyız,Türkiye bu gün bir kıvılcım ile iç savaşa sürüklenebilecek durumdadır.

Amerika ve Rusya'nın antlaşması sonunda Suriyeyi terk etmesi gereken İŞİD ve EL NUSRA teröristleri nereye gidecek?

Bu sorunun cevabı bellidir,elbetteki Türkiye'de bulunan din kardeşlerinin yanına gelecekler,başka hiçbir devlet bunları kabul etmez,nitekim Avrupa Birliği ile Türkiye arasında maddi yardım karşılığında bu teröristlerin Avrupa'ya gönderilmemeleri antlaşması imzalanmadı mı?

Zaten bunun için hazırlıklar başladı Kahramanmaraşta 20 tane alevi köyünün merasına sığınmacı kampı adı altında işid karargahı kurulmaya başlandı,bu teröristlerin en büyük hedefi sünni olmayanların yok edilip sadece sünnilerden oluşan bir şeriat devleti kurmaktır,bu bakımdan Aleviler en büyük hedef halindedir.

İstanbuldaki üçüncü köprünün adını boşuna mı Yavuz Sultan Selim köprüsü koydular.

Hilafeti Osmanlıya Getiren Yavuz Sultan Selimdir.

Peki bütün bu planlar adım adım uygulanırken Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyetinin gerçek sahipleri ve Türkiye'yi emanet ettiği Türk gençliği ne yapıyor?

Hala uyuyor....!

Güneydoğuyu Kürdistan yaptılar.

Milli Orduyu çökerttiler.

Adaleti ve yargıyı öldürdüler.

Türk kimliğinive TC'yi ortadan kaldırdılar.

Atatürk ile ilgili herşeyi yasakladılar.

Güneydoğu sınırlarımızı El-kaide ve PKK terör örgütlerine teslim ettiler.

Türkiyeyi rüşvet ve yolsuzluklar ülkesi yaptılar.

Bana ve oğluma dokunan bütün polis teşkilatını berhava eder,savcıların ve hakimlerin hayatlarını söndürür,yargıyı Adalet Bakanının emrine verir,benim iznim olmadan kimse hakkında soruşturma açtırmam diyen bir yönetim yarattılar.

Bunların bir tanesi bile başka bir ülkede olsa yer yerinden oynardı,ancak Türk Milleti hala derin uykusundan uyanamadı,bu gidişle ve çok yakında bir mucize olup bu miller uyanmassa ebedi bir uykuya dalıp bir daha hiç uyanamayacaktır.