Tekil Mesaj gösterimi
Eski 03.04.16, 21:39   #5
Dilaver
Moderator

Dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 413
Ettiği Teşekkür: 18755
Aldığı Teşekkür: 20033
Rep Derecesi : Dilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Uykucu
Standart Cevap: Urfa Sıra Geceleri | Şanlı Urfa Kültürü

Trakyalıyım amma öteden beri merak ederim sıra gecesini.

''Fincanın etrafı yeşil, aman aman'' ile girip, diğer türkülerle devam etmek.. Gecenin ortasında, sonuna doğru ve en sonunda defalarca Nemrudun Kızı'nı söylemek, dinlemek..

En bozulduğumda alkol olmayışı.

Ya hu bu türküler, çiğköfteler, bu şenlik rakısız olur mu hiç?

Ne bu çay, kahve?

Geçen yaz dayı gitti benim.. Adana, Hatay, Gaziantep, Urfa, Elazığ, Adıyaman hep gezdi.

Aramıştı beni sıra gecesinde, yerli yabancı turistler için yapılan sıra geceleri varmış. Alkol yokmuş ama..

-Hele gurban; fotograf çekilmeyi unutmayasan, demiştim

-Yog gurban çekilirem, demişti.

Bizim dayı, ''Rıza Dayı''

Rıza Dayımın rüyası gerçekleşti, alkolsüz de olsa

Eee darısı başıma artık..

Kısmet olursa, bir Urfa'ya sıra gecesine (çaktırmadan ayran içine rakıyı yapabilecek miyim bakalım), bir de Adıyaman'a Nemrut Dağı'na gitmeye niyetlendim ömrü hayatımda.

Her yerde güneş doğar da Nemrut Dağı'nda bir başka güzel doğarmış.

Ahh Nemrudun Gızı..
....

Her ne kadar artık foruma uğramasanda?

Konu için teşekkürler Saya35

Tanrılar, erkeklerin ''balıkta'' geçirdiği zamanı ömründen saymaz. (Babil Atasözü)
Dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Dilaver'in Mesajına Teşekkür Etti