Tekil Mesaj gösterimi
Eski 04.04.16, 15:57   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 75
Konular: 549
Mesajlar: 2,510
Ettiği Teşekkür: 20192
Aldığı Teşekkür: 10888
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Kör Gözler, Sağır Kulaklar

KÖR GÖZLER, SAĞIR KULAKLAR
1960 yıllarda güvercin göğüslü Austin marka İngiliz malı otomobil ile şoförlük öğrenmeye çalışırken, o günlerde değerli dostum ve arkadaşım olan direksiyon öğretmenim, bu aracı kullanırken yaya veya sürücü herkesi kör, sağır, sersem sanarak kullanacaksın, bir bakar körün, bir duyan sağırın, bir kendini zeki sanan aptalın küçük bir hatası telafisi imkânsız can ve mal kayıplarına sebep olur derdi…


Okuma özürlü bir toplum olduğumuzu yazarsam herhalde mensubu olduğum Türk milletine hakaret etmemiş, eksik ve zayıf ortak bir kötü tarafımızı vurgulamış olurum.

Toplumumuz sosyo ekonomik, sosyo kültürel açıdan ve siyaset, seçim, seçilen ve seçmen konusunda irdelendiğinde, eksik ve zayıf taraflarımızın ağır basması, istiskal ve istismar edilmeye çok müsait yanlarımızla daima siyasetçi içinden çıkan politikacıların açtığı üç kâğıtçılığa aldanır olmamızdır. Böyle olmasa idi toplumsal yanılgıyı 14 yıl üst üste tekrar edip, seçtiklerinin ülkeyi ne hale getirdiğinin farkına varırlardı.


14 yıldır ülkeye yaşatılanları sadece Türkiye’de değil ABD’de, AB’de ve hatta dünyanın dört bir yanında uyanık, devlet adamlığı nosyonu ile teçhiz edilmiş bütün âlem anladı, ama içimizde bizden ve sade vatandaşımız olan niteliklerini yukarıda azıcık vurgulamaya çalıştığım bakar kör, duyar sağır, kendini zeki sanan aptallar anlayamadı.
Dini siyasete alet edenlerin, din simsarlığı yapanların pazarlaması güçlü idi. Bu gün Türkiye’nin her yerinde Apt. altlarında site toplantı salonlarında, Camilerde, kurulan yanlı vakıf ve derneklerde Cumhuriyet, Atatürk, Laiklik düşmanlığı öğretildiğini bilenler biliyor, bilip de anlamak istemeyenlere anlatılamıyor!


Bazıları din elden gidiyor dedi, sandı ki, dinin, peygamberlerin, insanlığın, mahlûkatın, nebatatın, âlemlerin yaratıcısı kendi dinini, kendi yarattıklarını, koruyamaz halde, kendilerini Tanrı adına kurtarıcı sandılar Tanrı’nın avukatlığına soyundular. Dinin, Kur’an’ın, peygamberin hamiliğine soyundular, kendilerini de ulu kişi, Tanrı nazarında makbul kişi ilan ederek adeta kutsandılar.. siyaset ile dini harman ettiler, Laiklik de neymiş dediler kendi ilkel düşünce ve yaşamlarını dinin ta kendisi olarak bakar körlerimize, duyan sağırlarımıza, zeki geçinen aptallarımıza dikte ettiler, yeni bir yaşam biçimi ile kadınlı erkekli toplumun bir kesimini dönüştürdüler kısmen başarı sağladılar..


Türkiye’de yaşananlardan ve yaşatılanlardan kim mesul? Kim vebal altında? Uyaran mı? Uyarılan mı?
Seçen ve seçilenlerin uyarılan olarak durumları ortada.
AKP iktidarını ve yöneticilerini bilen biliyor bilmeyen, bir tutam maydanoz sanıyor..
Acaba 14 yıldır Türkiye’de yaşanan ve yaşatılanlar neydi?
*Kötü ve faşizan uygulamaları ile anti demokratik idare!
*Hırsızlık!
*Kamu mallarını iç etme!
*Yolsuzluk!
*Antidemokratik yasaklar!
*Özgür olmayan basın!
*Kötü ekonomi!
*Ağır dış borçlar!
*Kamu mallarının peşkeş çekilmesi!
*Hukuk üstünlüğünün kişi üstünlüğüne endekslenmesi!
*Adalet ve yargıdan kuşkular?
*Var olan azıcık adaletin ve kararlarının tanınmaması uygulanmaması?
*Partizanlık!
*Milli olan eğitimin AKP eğitimine dönüşmesi!
*Merdiven altı eğitim yuvalarının emanet edilen çocuklara tecavüz mekânları olması!
*Parmak hesabına endeksli yaratıcılıktan uzak, halkın beklentilerine değil parti liderlerinin istemlerine cevap veren bir parlamento!


*Ve nihayet en acısı, en kötüsü, her gün şehitlerin masum insanların öldüğü, terör belası, terör ile önce iç içe kucak kucağa, sonra ülke mühimmat deposu haline getirildikten sonra orta derece iç savaşı andırır vuruşmalar. Bozuk dış politika, iyi gitmeyen paralı hale getirilmeye çalışılan sağlık politikası, olmayan can ve mal güvenliği sağlanamayan kamu düzeni!


Ya hu, daha ne olsun yukarıda ifade ettiklerim den 3 tanesinin oluşması ile beş hükümet giderdi. Bu kadar olup bitenlerden, birilerini suçlayarak ahlak abidesi gibi davrananların bir tanesi istifa dahi etmiyor.. Bunları seçen, bakar kör, duyan sağır, zeki geçinen aptallar Öküzün Tiren’e baktığı gibi bakmaya devam ediyor…
04.04.2016
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.