Tekil Mesaj gösterimi
Eski 05.04.16, 00:13   #65
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 986
Ettiği Teşekkür: 46006
Aldığı Teşekkür: 39567
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Diyanet Çocuklara Seslendi: Şehit Olun

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi MariaPuder Mesajı göster
Bir konu başlığına bakıyorum bir de konunun geldiği yere...

@Tntcool, @Aristo
Ne naifliğim kaldı ne salaklığım ne acayipliğim

Konu; devletin bir kurumunun "şehitlik" adı altında , beyin yıkama, cehaletten yararlanıp zavallı çocukları kendi çıkarları için ölüme yollama çabasını öven / yayan bir dergi çıkarması değil miydi?

PKK ile masaya oturmayı, Sevr mi Lozan mı ikilemini, "sıkıyönetim" talebinizi ! , çocuk tecavüzlerini, ensesti de başka başlıklarda tartışalım.
Mesela; diyalektik-materyalist düşünce tarzında ''her şey bir biriyle bağlantı içindedir'' diye bir ilke var. Yine aynı metod üzerinden ben genellikle meselenin sonucuna değil, sebebine ve kökenine giderim. Yani aslında konu dağılmıyor, konu derinleşiyor...

Neyse...

Ben size asla hakaret babında şeyler yazmadım... Bazı düşüncelerin savunucularına ''salak'' dediğim de olmuştur; size de ''naif'' diyorum ama buna rağmen sizin düşüncelerinizin bu ülkeye gerekli olduğunu ısrarla belirtiyorum.

Sizin düşüncelerinize topyekün karşı çıkmak, benim yıllardır savunduğum düşücelere topyekün karşı çıkmak olur. Çünkü ben sizin şu an savunduğunuz çizginin bedellerini hiç bir pişmanlık duymadan en ağır ödeyenlerden birisiyim.

Ama;

Ancak;

...

Sizin düşüncelerinizde tuhaf bir sol popülizm ve tuhaf bir katmerlenmiş hümanizm var. Dedim ya ben de böyleydim.

...

Ama eski kafa ile devam etmenin feodal kültüre ve onunla iç içe geçmiş islamik egemenliğe hizmet etmek olduğunu anlamış bulunuyorum.

...

Bakın; bu ülkenin en gerici ili Urfa, en ilerici ili ise Kırklareli.

Urfa' da sizin görüşlerinizin en ufak bir kıymeti harbiyesi yoktur. Burda yazdıklarınızı Urfa' da bir meydanda söyleseniz, sizi taşlarlar.

Kırklareli' n de ise burda yazdıklarınızı her gün nerede isterseniz orada tekrarlayabilirsiniz. Kimse sizi taşla kovalamaz.

...

Ve bakın;

Nüfus endeksi:

Kırklareli: Aile başına ortalama çocuk sayısı = 1,4

Urfa: Aile başına ortalama çocuk sayısı 4,5

...

Siz bırakalım sosyalizmi, komünizmi, ideolojileri, teorileri falan; yazdıkalınızla Urfa mentalitesini, Kırklareli mentalitesinin önüne koyuyorsunuz; hem de hümanizm gibi bir değer adına...

Halbuki Kırklareli' ne farkında olmadan Urfa mentalitesi yüklerken, Kırklareli' ni ise Urfalılaştırıyorsunuz farkında olmadan.

...

Siz insanlık değerleri adına Urfa mentalitesine destek verip, Kırklareli mentalitesini boğarken aslında Urfa halkına bilmeden zarar veriyor; sadece Urfa' ya da değil, tüm ülkenin sosyal ilerleyişine zarar veriyorsunuz.

Naiflik budur!

Ve burda sadece kültür ve sosyal gelişmişlik kıstaslarını kullanıyorum. Bu yazdıklarım nedeniyle bir de kürtlere karşı türkleri savunduğumu düşünmeyin...

Gerçeğin türkü, kürdü, alevisi, sünnisi, gürcüsü, lazı, çerkezi, çinlisi, vietnamlısı yoktur!..