Tekil Mesaj gösterimi
Eski 17.04.16, 21:48   #1
alamancı
Tam Üye

alamancı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2013
Konular: 132
Mesajlar: 239
Ettiği Teşekkür: 234
Aldığı Teşekkür: 845
Rep Derecesi : alamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzel
Ruh Halim: Depresyonda
Standart İslamiyette Türban, Çarşaf, Peçe Yoktur.


İslamiyette türban, çarşaf, peçe yoktur.


Araf Suresi 26 da
“Ey Ademoğulları !size çirkin yerlerinizi örtecek giysi ve kıyafeti indirdik. “der.

**
Nur Suresi 31. ayet söyle der;
“Mümin kadınlara da söyle; Bakışları ölçülü olsun ve cinsel organlarını korusunlar. Süslerini, kendiliğinden görünenler hariç açmasınlar.

**

Ahzab 59 da rastlarız
“Ey Peygamber!Eşlerine, kızlarına ve müminlerin kadınlarına söyle elbiselerini üzerlerine giysinler. Bilinip incitilmemeleri açısından bu daha uygundur. “


Gördüğünüz gibi ayetlerde türban, çarşaf, başörtüsü, peçe gibi kapanmalar geçmez. Bunlar birçoğumuzun dinde var olduğunu sandığı ama aslında dinde olmayan şeylerdir.

Prof. Dr. Öztürk, son yıllarda “türban" adı verilen ve değişik tarzda bağlanan örtünün Müslümanlıkla ilgisinin olmadığını söyledi.
Öztürk, bunun St Paul’ün İncil’e soktuğu rahibe kıyafeti olduğunu söyledi.

Biz hâlâ tesettürü tartışırken Arap yazarlar şu tezi yazdı:
“Kur’an’da kadınlara tanınan hak ve özgürlükler Türkler tarafından kısıtlandırıldı; kadın hakları savaşımına girişmek gerekiyor ve girişirken de Türklerin gasp ettikleri hakların kadınlara iadesi için mücadele vermek gerekiyor.”

Arap yazarlara göre Türkler tüm bozulmalarının sorumlusudur.

Suudlu bir kadın 1985 yılında The New York Times muhabirine verdiği demecinde aynen şunu söylüyordu: “İslamda kadın kapama âdeti diye bir âdet yoktur; bu geleneği İslam’a sokan Türklerdir.”
Kimi Arap yazarlara göre, İslam demokratik bir sistem getirdi ve bu sistem Türkler elinde despotizm şekline dönüştürüldü!

Arap dünyasının etkili milliyetçi yazarlarından Raşit Rıza, 1923 yılında Kahire’de yayımladığı “el-Hilafâlı v’al-İnamât el-Uzma” adlı kitabında, halifeliğin Türklerin eline geçmesiyle İslam’ın ve Arapların gerilemeye başladıklarını; Türkler kadar İslam’a zarar veren bir başka ulus olmadığını belirtti.
__________________
alamancı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz alamancı'in Mesajına Teşekkür Etti.