Tekil Mesaj gösterimi
Eski 18.04.16, 00:51   #10
Tntcool
Kelebek gibi uçar, arı gibi *******...

Tntcool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 99
Ettiği Teşekkür: 13482
Aldığı Teşekkür: 20637
Rep Derecesi : Tntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisi
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Elhamdülillah Laikiz... / Can Dündar

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mediter Mesajı göster

Kısacası, Atatürk'ün Müslümanlığı (dini inancı veya inançsızlığı) İlkelerine ve devrimlerine yansımıştır.Sadece kendisini ilgilendirmez, Tüm Atatürkçüler de, Atatürkçü olduğu iddiasında olanlar da benimsemek zorundadır.

Ne yazık ki (Sen ve bir çok Atatürkçü hala bilmese de, hala farketmese de)Atatürk büyüklüğünü (köhne bir İslam ülkesini) çağdaş laik bir ülke haline getirmesinden , (dini devlet ve sosyal yaşamdan uzaklaştırmasından) LAİKLİKTEN ALIR.

YA GERÇEKTEN ATATÜRKÇÜSÜNDÜR YA DA DEĞİL.ELHAMDÜLİLLAH ATATÜRKÇÜ VE LAİK OLAMAZSIN.[/SIZE][/FONT][/B]
Ben hem inançlıyım ama, Allah'ın emirlerine de; ''İster uyarım, ister uymam!'' diyemezsin, dedirtmezler.

[FONT=Georgia][SIZE=3]Bir taraftan dini inancın olduğunu söylerken, diğer taraftan dini her alanda yaymaya çalışan AKP'ye karşı olman çelişki değil midir?

Sevgili Tntcool, Can Dündar yerden göğe haklıdır, sadece sen ve Atatürkçüler değil tüm çağdaş yaşamlılar bir tercih (seçim yapmak zorundadır.)
Yukarıdaki zorunluluklar benim için sadece cümleden ibarettir.

Kuralları sen koymuyorsun ki zorunda olalım.

En az senin kadar Atatürk'ü ve büyüklüğünü bildiğimi düşünüyorum.

Atatürkçüyümdür veya değilimdir. Ben kendimi herhangi bir etiket içine sokmayı pek sevmem. Atatürkçü olmak da ille senin bahsettiğin (Atatürk ile ilgili) şeyleri özümsemek değildir.

AKP'yi dindar değil din tüccarı olarak kabul ettiğim için onlarla ilgili her türlü eleştiriyi yaparım. (Sizin asıl yanılgınız bu)

İnsanları herhangi bir tercih yapmaya da zorlayamazsınız. Doğru gördüğümüz neyse onun yanındayız...

Sen uzun uzun yazmışsın ama ben yazamayacağım... "Ayet" konularını daha önceden Aristo ile zaten tartışmıştık...

Son olarak Atatürk din ile değil yobazlık ile mücadele etmiştir.Nokta.
4 Üyemiz Tntcool'in Mesajına Teşekkür Etti.