Tekil Mesaj gösterimi
Eski 18.04.16, 02:25   #14
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 980
Ettiği Teşekkür: 45967
Aldığı Teşekkür: 39531
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Elhamdülillah Laikiz... / Can Dündar

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Asena Mesajı göster
@Mediter yine bana atıfta bulunmuşsun
Ben senin gibi herkesin yazdığını din sanmıyorum. Senin uydurduğunu iddia etmedim; bir türlü anlayamadığım şey:Allah'ı ilkokul mezunu insanların yazdığı kitaplarla kıyaslayıp dini yargılıyorsun.

Bu din tartışmaları baydı artık

Ben senin inancınla alay ediyormuyum? Sende yokluğa inanıyorsun sonuçta. İnandığın bir şey var. Varlık veya yokluk
Belki @Mediter bir daha foruma gelir ya da gelmez.. Bilmiyorum.

Ancak havadan sudan bahsetmiyor. Hatta hadislere falan da gitmek yerine Kuran' ın kendisinden alıntılar yapıyor.

İnanan her insanın bu ayetleri kabul etmesi gerekir. Çünkü İslam' da Kuran (ki sureler ve ayetler topluluğudur) sorgulanamaz. Kuran' ı sorgulayan dinden çıkar ve dinden çıkanın cezası da İslam' da bellidir.

Yani Kuran' a göre bir müslüman Kuran' ı olduğu gibi, hiç bir kelimesine karşı çıkmadan ve hatta sorgulamadan kabul etmek; iman etmek zorundadır.

...

Ben de hep objektif olmaya ve subjektif niyetlerime uygun söylemleri dizginlemeye çalışırım.

...

Diyorsun ki:

Alıntı:
Allah'ı ilkokul mezunu insanların yazdığı kitaplarla kıyaslayıp dini yargılıyorsun.
Valla onların hemen hemen hepsi eğitimli ve yüksek öğrenim görmüş ilahiyatçılar. Hani şu pedofili için bile ''bir kereden bir şey olmaz'' diyenlerin çoğu din eğitimli ilahiyatçılar. Yüksek okul mezunları...

...

Şimdi objektivizme devam...

Sadece soruyorum:

Peygamber' in okuma-yazması var mıydı?

Eğitim seviyesi neydi?

...

Bak bir şey diyeceğim...

Düşün ki İslam diye bir din dünyaya gelmedi...

...

Yarın Muhammed diye biri çıktı ve kendini Peygamber ilan etti.

Peygamber vatandaş Kuran' da olduğu gibi savaşıp, ganimet almayı, kadınları kızları ganimet kabul etmeyi falan Allah' ın mükafaatı olarak gördü. Kalktı 50 yaşındayken 6 yaşında bir kızla evlendi... Sonra 57 yaşında bir kabileye karşı ganimet savaşı açtı. Kabile liderini öldürüp aynı gün o kabile liderinin kızı 14 yaşındaki Safiye yi, babasının ölümüne rağmen zorla eş alıp yatağa soktu...

Bu insan bugün yaşasa hapiste olmaz mıydı?

Ya da böyle bir kişi bugün Peygamber olarak gelse ona inanır mıydın?

...

Sadece soruyorum...

Ama Suud petrol şeyhleri bile taşlardı onu bence...

...

Samimi olarak soruyorum:

Neyi kutsuyoruz?

...

Ve en kötüsü de şu:

Bir çok yerde ayeti getirip müslümana dinini göstermeye çalışan insanlar ''din düşmanlığı'' ile suçlanıyor.

Kuran önüne konunca onu yapana ''din düşmanı'' diyorlar.

Neden mi?

...

Acaba neden?