Tekil Mesaj gösterimi
Eski 18.04.16, 03:30   #20
Rosebud
Müdavim

Rosebud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 569
Mesajlar: 3,903
Ettiği Teşekkür: 11874
Aldığı Teşekkür: 13703
Rep Derecesi : Rosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Eglenceli
Standart Cevap: Elhamdülillah Laikiz... / Can Dündar

Sevgili Mediter ve Aristo, konunun felsefesini o derece mükemmel bir şekilde ortaya koymuşsunuz ki, bana söyleyecek pek bir şey kalmamış, tabii Can Dündar'ı da unutmamak gerek.
Atatürk aslında sadece Türkiye için değil, tüm Ortadoğu'yu da kaçınılmaz olarak içine alacak bir devrim başlatmıştı, fakat maalesef o devrim yarım kaldı... Bizler eğer şu yukarıda söz ettiğiniz paradigmayı en azından bir 50 yıl önce hayata geçirebilseydik bu tam anlamıyla Türkiye'nin rönesansı olur, bölgede de bir çağ açardı, oysa batı bunu 330 yıl önce çözdü, biz ise bugün din adında kör bir ideolojinin girdabında 1400 yıl öncesine doğru hızla sürükleniyoruz...
Bütün olanaksızlıklara, savaşa ve yıkıma rağmen Atatürk'ün kurduğu Türkiye'nin 15 yılı ile bugünün Türkiye'sini karşılaştırdığımızda ne ile karşı karşıya olduğumuz daha net anlaşılıyor.
İnancın kutsallaştırıldığı ve inanca tapılır hale gelinen bir ülkede çürüdüğümüzün farkıda değil kimse...
Sanıyorum müslüman olmadan da iyi insan olunabilineceğinin bilincine ulaşmadan farkına varamayacağız...
Son olarak söylemek istediğim; Atatürk ve Müslümanlık arasında yapılacak bir tercihin aslında, medeniyet yani Atatürk'ün deyimiyle çağdaş uygarlık yolu ve çağ dışılık arasında yapılacağıdır.
__________________
Rosebud Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.