Tekil Mesaj gösterimi
Eski 18.04.16, 22:38   #21
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1161
Mesajlar: 12,115
Ettiği Teşekkür: 50853
Aldığı Teşekkür: 44261
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Elhamdülillah Laikiz... / Can Dündar

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Rosebud Mesajı göster
Sevgili Mediter ve Aristo, konunun felsefesini o derece mükemmel bir şekilde ortaya koymuşsunuz ki, bana söyleyecek pek bir şey kalmamış, tabii Can Dündar'ı da unutmamak gerek.
Atatürk aslında sadece Türkiye için değil, tüm Ortadoğu'yu da kaçınılmaz olarak içine alacak bir devrim başlatmıştı, fakat maalesef o devrim yarım kaldı... Bizler eğer şu yukarıda söz ettiğiniz paradigmayı en azından bir 50 yıl önce hayata geçirebilseydik bu tam anlamıyla Türkiye'nin rönesansı olur, bölgede de bir çağ açardı, oysa batı bunu 330 yıl önce çözdü, biz ise bugün din adında kör bir ideolojinin girdabında 1400 yıl öncesine doğru hızla sürükleniyoruz...
Bütün olanaksızlıklara, savaşa ve yıkıma rağmen Atatürk'ün kurduğu Türkiye'nin 15 yılı ile bugünün Türkiye'sini karşılaştırdığımızda ne ile karşı karşıya olduğumuz daha net anlaşılıyor.
İnancın kutsallaştırıldığı ve inanca tapılır hale gelinen bir ülkede çürüdüğümüzün farkıda değil kimse...
Sanıyorum müslüman olmadan da iyi insan olunabilineceğinin bilincine ulaşmadan farkına varamayacağız...
Son olarak söylemek istediğim; Atatürk ve Müslümanlık arasında yapılacak bir tercihin aslında, medeniyet yani Atatürk'ün deyimiyle çağdaş uygarlık yolu ve çağ dışılık arasında yapılacağıdır.

Atatürk 57 yaşında değil de, 15 sene daha yaşayıp amaçlarını gerçekleştirebilse sadece Türkiye değil, büyük oranda İslam dünyası da Atatürk devrimlerinden etkilenecek ve laiklik yoluna gireceklerdi.

...

İslam güdük bir egemenlik sistemidir; din falan da değildir aslında. Kuran' ın üçte ikisi İncil ve Tevrat' tan ç/alıntı, geri kalan üçte biri ise Muhammed ve çevresindeki arap egemenlerinin çıkarlarına göre indirilmiş (!) ayetlerden ibarettir.

Şaka demiyorum... Peygamber bugün yaşasa, küçücük kızlarla evlenemezdi. Cesaret edemezdi... Hatta buna teşebbüs etse hapsi boylardı. Dünyada hiç bir demokratik ülke, 6 yaşındaki çocuğunu 50 yaşındaki adama eş vermez... 14 yaşında ganimet olarak alınıp babası öldürülen kızı, babasının katilinin yatağına sokanı (Peygamber' in son eşlerinden 14 yaşındaki Safiye) Amerika' da bir çok eyalette asar, diğer gelişmiş demokratik ülkelerde mühebbeti verirler...

Müslümanlar güçlenince ayetlerde değişmeye başlayıverdi... İslam zayıfken yahudiler ve hıristiyanlar ve hatta putperestler bile direk olarak karşı safa atılmazdı. Ama Muhammed' in ümmeti gelişip, güçlenince Kuran' da daha önce ehli kitap denilenler düşman ediliverdi.

Kureyza kabilesi yahudi kökenli bir kabileydi. Müslümanlar iyice güçlenince bu kabile ile savaşıp, tüm erkeklerini yok ettiler. Kabilenin tüm varlıklarına, kadın ve kızlarına el koyup ganimet saydılar.

O zaman 57 yaşında olan Peygamber beye de kafasını kestirdiği Kureyza liderinin 14 yaşındaki kızı düştü ganimet olarak.

14 yaşındaki kızın tüm kabilesi ganimet oldu. O kız o katliamı yaşamış ve o gün babası da Muhammed' in emriyle öldürülmüştü. Ve o kız ganimet olarak kabilesi kılıçtan geçirilip, babası öldürüldüğü gün Muhammed' e verildi ve Muhammed 57 yaşında iken babasını öldürdüğü 14 yaşındaki Safiye (Saffiye' de denir) ile gerdeğe girdi. Tecavüz etti yani!... Bunun hukukta adı budur. Bir kızın ailesini öldürüp, onu bir adamın eline ganimet olarak veriyorsanız ve o adam onu o gün yatağa atıp beceriyorsa bu tecavüzdür ve çocuğa tecavüzdür.


...

Bunu yapanı bugün adalet ele geçirse idamın yasal olduğu ülkelerde asar, idam yasaksa ağırlaştırılmış mühebbet verirler ve kimse de böyle bir kişinin dinine ümmet olmaz.

...

Ben din değil, tarih tartışıyorum!

Yalanım varsa, bu yazdıklarımla din düşmanlığı yaptığım iddia ediliyorsa, bana bunların olmadığını göstersinler...

...

Kaç dini-bütün bu gerçekleri biliyor? Bilmezler!

Ama dinciler bunların hepsini bilir ve İslam' da caiz olduğunu da belledikleri için bugün dindar ve sapık ''dedeler'' kız-oğlan demeden tecavüz edip duruyor.

Onlar dinlerini ve peygamberlerini biliyor... Bilmeyenler maalesef bizim hem laik hem de müslüman olanlardır... Ve onlar bu rezaletin bilinçsiz suç ortaklarıdır.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.