Tekil Mesaj gösterimi
Eski 19.04.16, 01:18   #4
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 987
Ettiği Teşekkür: 46022
Aldığı Teşekkür: 39596
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Okulda Başarı İçin Çalışma Ortamı Nasıl Olmalı?

Bu ülkede hangi okul ve ev bu koşulları çocuklara sağlayabilir?

Belki elit tabakanın elit okulları ve elit ailelerin parayla çocuklarına tuttukları özel öğretmenler ya da elemanlar?..

...

Bir AKbakan daha bir kaç ay önce ne demişti? ''Bizden mucit çıkmaz çünkü biz islam ülkesiyiz'' demişti.

Okulların bu şartlarda öğrenci gibi öğrenci yetiştiremediği ve yetiştiremeyeceği açık...

...

Maalesef ailelerde bu eğitim açığını özel çabalar ve para akıtarak kapatamazlar.

Ha para akıtanların çocukları daha yüksek puan tuutma şansına sahiptir ama ne fayda...

Çocuk hafızası kuvvetli ise; okuduklarını ve duyduklarını ezberine iyi bir şekilde yedekliyorsa başarılı olur.

Peki başarı nedir? Başarı; hafızası kuvvetli olduğu için ezberlediklerini test kağıdında doğru yerleri işaretlemek midir?

...

Maalesef bizde eğitim sistemi diye bir şey kalmadı.

Artık tek söz konusu olan eğitim sistemsizliğidir.

Bu sistemsizlikte de akıllı öğrenciler değil, köylü kurnazları başarılı olur..

...

Ha biraz hiciz yapalım.

Yukarıda ne yazıyorsa hepsi çocuğua fazlasıyla utgulanmış.

Çocuk eşşekler gibi hayatını belirleyecek sınavlara hazırlanmış mesela...

...

Cemaatçinin ya da iktidar yalakasının çocukları soruları almış, cevaplarını ezberlemişler. Senin süper zekalı çocuğunun bu hilekarlara karşı kazanma şansı yoktur.

...

Çocuğuna hak ettiği geleceği ANCAK HAK, HUKUK DEVLETİ İLE VE LAİK BİR ÜLKE ile hazırlayabilirsin...

Gerisi patlamış mısır; popcorn!...