Tekil Mesaj gösterimi
Eski 19.04.16, 00:57   #32
alkanaga
Uzman Üye

alkanaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Konular: 87
Mesajlar: 1,315
Ettiği Teşekkür: 3066
Aldığı Teşekkür: 4789
Rep Derecesi : alkanaga parlak bir geleceği varalkanaga parlak bir geleceği varalkanaga parlak bir geleceği varalkanaga parlak bir geleceği varalkanaga parlak bir geleceği varalkanaga parlak bir geleceği varalkanaga parlak bir geleceği varalkanaga parlak bir geleceği varalkanaga parlak bir geleceği varalkanaga parlak bir geleceği varalkanaga parlak bir geleceği var
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Elhamdülillah Laikiz... / Can Dündar

Siyasi Partiler "Din" olgusunun kullanılabileceğinin farkındalar. Bu suretle de bazıları kullanıyorlar. Kişileri "Din" felsefesine bağlayan şeyin temelinde ölüme duydukları korkuları vardır. Bu korkuları yatıştırabilmek, teskin edebilmek adına "Din" lerin kucağına atlıyorlar. Zira Din, sığınılacak bir liman oluveriyor.
Özellikle okumaktan uzak, bidat kültürene alışık ataerkil toplumlarda, geleneksellik ve muhafazakarlıklar ön plana çıkar. Kendileri gibi olmayan herkes ya düşmandır ya da ötekidir. Ayrıca Pozitivizm den, rasyonellikten uzaktırlar zira bunların yerini katı inançlar ve bu inançların getirisi olan korkular ve öfke almıştır.
Eğer onlar gibi düşünmüyor ve onlar gibi hareket etmiyorsan sen öteki olup çıkmışsındır. İşte bu ötekilikler "Din"dar kişileri daha da yaklaştırmakta ve ortak bir bağlılığa itmektedir.
__________________
alkanaga Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz alkanaga'in Mesajına Teşekkür Etti.