Tekil Mesaj gösterimi
Eski 19.04.16, 02:15   #35
alkanaga
Uzman Üye

alkanaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 102
Ettiği Teşekkür: 4231
Aldığı Teşekkür: 6221
Rep Derecesi : alkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Elhamdülillah Laikiz... / Can Dündar

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Insanlikarayan Mesajı göster
Simdi Adam ile Evayi bir tarafa koyayimda, Maymundan geldigimizi gözümüzün ününe alirsak, hak vermemezlik edemedim.

Neyse Evolotion ergec son sapigada ugruyor, Böylelikle Toplumsal baskiyla Hayvanlar gibi, ic güdüsel degil, bilincli olarak yürümeyi ögreniyor.

Iste bütün problem burada birikiyor!.

Birileri Türkiyeyi gaza bularken Ermeni Papazinla kapilar ardinda bulusuyor,

Calip cabalarken Madencinin Fitratina Ölümler yaziliyor,

30 Sene ardinda 114 Sehidimiz olurken son dönemde, Kürt acilimi altinda daha fazla sehit verdik!.

Eger birlik beraberligimizle bu Sapiklara karsi gelme cabasinla ugrasmis olsaydik, bunlari ortaya koyup, Toplumu ayaklandirabilirdik!.

Ha simdi, bunun Dinle ne iliskisi var?.

Bu Sapiklar, kendilerini Arkadaslari arasinda sanki Madalya kazanmis gibi hissediyorlar.

Bunlari Inlerinde paylasmak lazim!.

Bu Forumda olan Forumdaslar, Ic Güdüsel degil, Cümbüs Cemaat´te hareket ettiklerinin farkina varmadim.

Zaten o durumu sezdigimde, birkac forumdasimiz sonuna dek bunun farkina vardi, rahat birakmadim!.

İçgüdüsel olarak hareketlerin benliğin sadece bir yönü. Bir yönü de taklit ettiklerin veya çevrenden sonradan öğrendiklerin..
Sapıklıkları veya toplumsal anomik vakaları durdurabilmenin en önemli yolu eğitimdir. Toplumumuza bakarsan toplumun belki de yarısı için kadın ile erkeğin bırakın rahat konuşmasını tokalaşması bile tezatlık addediyor. Oysa ister kadın ister erkek olsun birer bireydir, ferttir.
Bana sorarsan nasıl biyolojik bir evrim var ise toplumsal evrimlerde söz konusudur. Bu da yavaş ve uzun zaman dilimlerinde oluşmaktadır. Bu suretle tepeden inme devrimlerle toplum bir afazi yaşamakta, adeta sudan çıkmış balığa dönmektedir. Toplum yavaş yavaş ve yedire yedire gelişim sağladığı zaman toplumsal değişimler kalıcı olabiliyor...