Tekil Mesaj gösterimi
Eski 19.04.16, 16:03   #410
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2490
Ettiği Teşekkür: 88528
Aldığı Teşekkür: 127782
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Günün İçinden...

Ne kadar uzun süre geçmiş, ne kadar çok ihmal etmişim burasını

Bir nevi kendimizle kavga edip, ülke meselelerine kızıp deşarj olduğumuz, arada Banemin'e atıflarda bulunup dürtüklediğim yer olmuştu burası. Yine dürtüklüyorum, duyuyorsa gelsin er meydanına

O kadar çok biriken mevzu var ki hangisini yazsam. En iyisi içime en çok oturan Özgecan konusuna değineyim ilk olarak. Bildiğiniz gibi Özgecan'ın katili de kendisi gibi katil olan biri tarafından öldürüldü. Hayatın cilvesi gibi diyeceğim de, diyemiyorum. Çünkü, o katil çok kolay öldü. Kendi yaptığı caniliğin aynısını kendi bedeninde yaşamadı. İster miydim? Özgecan'ı kendi ailemden biri olarak düşünürsem eğer, evet isterdim. İster kınayın beni, ister ayıplayın ama düşüncem bu. Bazen çok kolaydır uzaktan birşeylere yorum katmak. Kendi canımızda, kendi içimizde yaşamak çok ayrı bir şeydir. Kimsenin başına gelmesini istemem böylesine bir caniliğin ama verilen ceza, o caninin aldığı her günkü nefes bana fazla gelir. Oğlunu gömecek bir yer bulamayan anneyi düşündüğümde ise çok farklı duygular içindeyim. Ne zor böyle bir durumda anne olmak...

Sözde ülkenin kanalı olan TRT'nin tüketicilerden tahsil ettiği katkı payına ilişkin iptal ve iade talebi KDK tarafından rededilmiş. Gerekçe olarak da kurumun ticari amaç gütmeyen programlar da yaptığını vurgulamışlar.

Benim anlamadığım TRT ülkenin kanalı ise, belli bir bütçesi zaten yok mu bunun? Neden bize yükleniyor? Canım benimki de soru mu, kasa başka nasıl dolacak?

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Fransa'nın Strasbourg kentinde Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi'nde soru cevap kısmında salondakilerin sorularını yanıtlarken HDP milletvekili Ertuğrul Kürkçü’nün sorduğu İngilizce soru üzerine çok sinirlenmiş ve “Türkçe’nin Avrupa Birliği’nin resmi dillerinden biri olarak kabul edildiği bugün sayın Ertuğrul Kürkçü’nün sorusunu Türkçe sormasını isterdim” demiş.

Soruyu mu anlamadı acaba?

Hırsızın böyle işbirlikçi olanına can kurban.

Beyoğlunda hırsızlar bir eve giriyor, ev sahibine yakalanınca kaçıyorlar. Kaçarlarken de hırsızlardan biri parmağını merdiven korkuluklarına sıkıştırıyor ve parmak kopuyor.

Hırsız evde parmak izi bırakıp olay inceleme ekibine araştırma için zahmet etmesinler demiş, parmak izi yerine parmağını bırakmış gitmiş. Sağolsun helal olsun böyle hırsıza. Polisimizi boşa meşgul etmeyin, biraz da siz işin ucundan tutun

Bugünlük kısa kesmek zorundayım, çıkmam gerekiyor. Banemin'de gelemedi zaten

LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.