Tekil Mesaj gösterimi
Eski 19.04.16, 23:30   #46
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 980
Ettiği Teşekkür: 45967
Aldığı Teşekkür: 39531
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Elhamdülillah Laikiz... / Can Dündar

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi LaLe Mesajı göster
Yobazlar yüzünden ne çok dini konuşur olduk. Araplar bile bizim kadar konuşmuyorlardır herhalde

Regaip Kandiline rastlayan günlerde bir arkadaşım Tunus'ta görevliydi. Yerli halktan birine kandiliniz mübarek olsun demek istemiş, anlamamışlar vatandaşımızı. Meğer kandilleri, mevlütleri bizler abartıyormuşuz. Adamlar bilmiyor bile...

Konuya elinde neşterle (!) girmişin.

Bir dine sonradan geçenler, o dinin süperleri olur. Amerika' da kiliseler boşuna afroamrikalılarla dolmuyor... Adam köle yapmış, katletmiş, almış, satmış ve zorla hıristiyan yapmış ama ''beyaz adamın'' dinine beyazlardan daha bağlılar.

...

Ben araplarla uzun süreler bereber yaşadım. Hatta aynı mekanda değil sadece, aynı evde bile...

...

Bizimkiler sonradan müslüman oldukları için başından müslüman olanlara taş çıkarma yarışındalar.

...

Mesela Peygamber'in vatanı Arabistan' da çok uzun yıllar mühendislik yapmış ya da Türk şirketlerinde yöneticilik yapmış tanıdıklarım var...

Bizde mesela biri ölünce bir cenaze töreni, sonra eve hoca getir dua okut, arkasından haftası, ikinci haftası, sonra kırkı falan...

Arap gömüyor ve anası olsa bir daha mezarına falan gitmiyor.

Biliyoruz ki bu araplar Peygamber efendilerinin mezarını bile silip süpürecekken Atatürk buna engel oldu.

...

Bizde kandiller, mandiller, Kutlu Doğum haftaları falan filan... Kandil simidimiz bile var bizim ama arapların yok

Araplarda ben böyle bizdeki gibi saçmalıklar görmedim.

Bizdeki bu aşırılık, sonradan müslüman olmanın verdiği kompleks olmalı.

Kendi zındık akıllarınca İslam' a yeni ritüeller ekleyerek araplarda daha fazla müslüman falan olacaklar güya...

Toplam 2 sene sünni araplarla yaşadım ama bir kere bile bir arabın bir başka araba yüz yüze, telefon ederek ya da SMS yollayarak ''hayırlı cumalar'' dediğin bir kere bile şahit olmadım...

...

Bizim laikler bile artık bir birlerine telefon edip, SMS yollayıp hayırlı cumalar falan diliyor ha...

Bana da SMS yollayanlar vardı ''hayırlı cumalar'' diye. Hepsini telefonumdan sildim.

...

Maalesef artık din hayatın her alanında tartışılıyor. Çünkü din artık yorganımızın altına, donumuzun içine kadar burnunu sokuyor.

...

Mecburen karşı koyacağız.