Tekil Mesaj gösterimi
Eski 21.04.16, 15:59   #6
serdals
Üye

serdals - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 41
Ettiği Teşekkür: 161
Aldığı Teşekkür: 385
Rep Derecesi : serdals Karimasını arttırmak için doğru yerdeserdals Karimasını arttırmak için doğru yerdeserdals Karimasını arttırmak için doğru yerdeserdals Karimasını arttırmak için doğru yerdeserdals Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Bir Hayvan Olmak İsteseydiniz Hangisini Seçerdiniz?

TanrI "Essegi" yarattıgı zaman o'na:
- " Sen Günesin dogusundan, batısına dek durmak dinlenmek bilmeden çalısacaksın, sırtında agır çuvallar tasıyacak, ot yiyip karnını doyuracaksın ve zekadan yoksun olarak 50 yıl yasayacaksın. Esek olacaksın!" dedi.
Esek cevap verdi:
- " Tanrım, ben "Esek" olacagım. Ama 50 yıl fazla, bana 20 yıllık ömür yeter".

Ve Tanrı esege 20 yıl ömür verdi.

Tanrı "Köpegi" yaratınca:
- " Sen insanların evlerini bekleyeceksin, onun en iyi dostu olacak, önüne ne koyarlarsa onu yiyeceksin, 25 yıl yasayacaksın. Köpek olacaksın!" dedi.
Köpek cevap verdi:
- " Tanrım, 25 yıl çok, bana 10 yıl ömür yeter!"

Ve Tanrı köpege 10 yıl ömür verdi.

Tanrı "Maymunu" yaratınca ona:
- " Sen daldan dala atlayacak, saçma seyler yapacak, komik olacaksın ve 20 yıl yasayacaksın" dedi.
Maymun cevap verdi:
- " Tanrım 20 yıl yasamak fazla. Bana 10 yıl ömür ver".

Ve Tanrı onunda istegini kabul etti.

Nihayet, Tanrı "insanı" yaratınca ona:
- " Sen insan olacaksın. Bu gezegenin yegane akıllı yaratıgı olacaksın. Aklınla hayvanları yöneteceksin. Dünyaya egemen olacak ve 20 yıl yasayacaksın!" dedi.
insan cevap verdi:
- " Tanrım, ben insan olacagım. Ama 20 yıl yasamak cok az. Neden esegin istemedigi 30 yıllık, köpegin istemedigi 15 yıllık ve maymunun istemedigi 10 yıllık ömrü benimkine ilave etmiyorsun?"

Tanrı insanın isteginide kabul etti.

O zamandan beri insan, 20 yıl insan gibi yasar. Sonra yetiskin çaga girer ve 30 yıl esek gibi çalısıp sırtında yük tasır. Çocukları evi terkedince 15 yıl köpek gibi yasar, evini bekler ve önüne ne koyarlarsa onu yer. Sonra emekli olur ve 10 yıl maymun gibi yasamaya baslar, evden eve sıçrayıp çocuklarını ziyarete gider, saçma seyler yaparak torunlarını güldürür.