Tekil Mesaj gösterimi
Eski 24.04.16, 12:31   #1
Redwine
İzindeyiz ATAM

Redwine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 3668
Mesajlar: 17,705
Ettiği Teşekkür: 72248
Aldığı Teşekkür: 66399
Rep Derecesi : Redwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart 508 Yıl Ver Üstünü Ört | Yılmaz Özdil

Ensar’daki sapığa tek celsede 508 yıl hapis verildi, hadise örtüldü.

*


Yok öyle!


*


2004’e kadar… Tarikat kursu açmak, Türk Ceza Kanunu’na göre suçtu. Bu tür yerleri açanlara, buralarda öğretmenlik yapanlara altı aydan üç yıla kadar hapis cezası veriliyordu, kaçak kurslar yakalandığı anda kapatılıyordu.


*


2005’te… Akp, bu tarikat yuvalarının kapatılmasını engellemek için kanun çıkardı. Kaçak kurs açanlara ceza indirimi yaptı. “Üç aydan bir yıla kadar hapis verilir, bu hapis cezası paraya çevrilir” dedi.


*


Yani?
Para ödeyip, yırtacaklardı. Böylece, kapatma cezası da fiilen ortadan kalkmış olacaktı, para cezasını ödeyip, devam edecekti. Resmen af niteliğindeydi. Ayrıca… Tarikat kurslarında öğretmenlik yapanlar, kanun kapsamından çıkarılmıştı. Sadece kursu açanlar mahkemeye verilecekti,
öğretmenlere artık para cezası bile verilmeyecekti.


*


Varlığıyla onur duyduğumuz Cumhurbaşkanımız Ahmet Necdet Sezer, bu tarikatçı kanunu veto etti. “Bu kanun Anayasa’ya aykırıdır, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş felsefesine aykırıdır, ‘sapkın’ yöntemlerle çağdışı eğitimin önünü açar” dedi.


*


Cumhurbaşkanımız tarafından yeniden görüşülmesi için TBMM’ye gönderilen kanun, AKP tarafından aynen iade edildi. Kanunlaştı.


*


CHP hukuki mücadele başlattı, bu tarikatçı kanunun iptal edilmesi için Anayasa Mahkemesi’ne başvurdu. İptal başvurusunu Kemal Kılıçdaroğlu yaptı. Anayasa Mahkemesi’ne sunduğu dava dilekçesinde “laik eğitime aykırıdır, Türk devriminin temel niteliklerine aykırıdır, ‘sapkın’ eğitim anlayışının yolunu açar” dedi.


*


2005
2006
2007
2008
Anayasa Mahkemesi dört yıl kulağının üstüne yattı.
2009’da, iptal istemini reddetti.


*


Anayasa’ya aykırı kaçak tarikat kursları, bizzat Anayasa Mahkemesi’nin onayıyla serbest bırakıldı.


*


Sadece dört üye bu kanunun anayasa’ya aykırı olduğunu söyledi. Başta Haşim Kılıç, 13 üye gayet güzel bir kanun dedi.


*


Hani şimdilerde Akp’ye hukuk öğreten Haşim Kılıç var ya… İşte o… Kaçak tarikat kursları açılmasında herhangi bir sakınca görmedi.


*


Kaçak kurslar, salgın hızıyla kaçak yurtlara dönüştü.


*


2013’te… Akp bir hamle daha yaptı. Bir kanun daha çıkardı. Kaçak tarikat kursu açmayı Türk Ceza Kanunu’ndan komple sildi attı, “kanuna aykırı eğitim kurumu” maddesini yürürlükten kaldırdı. Para cezasını bile kaldırdı. Tarikat kursları hakkında adli soruşturma bile yapılmayacaktı. Açın açabildiğiniz kadar dedi.


*


Bu kanun Meclis’te görüşülürken, CHP adına Profesör Nur Serter konuştu. Tarihi bir konuşmaydı. “Kazdığınız kuyuya aslında kendiniz düşüyorsunuz, farkında değilsiniz, bu ülkede tertemiz yaşanan İslam dinini, dipsiz ve karanlık kuyularda tekke ve zaviyelerle yapılandırıyorsunuz, dipsiz ve karanlık kuyularda tarikat okullarının kapısını açıyorsunuz, ‘sapkın’ gruplara hizmet edecek okulların kapısını açıyorsunuz” dedi.


*


E tabii cumhurbaşkanı değişmişti, Abdullah Gül şak diye onayladı.


*


Karaman’da yaşanan iğrençlikle sanki hiç alakası yokmuş gibi davranıyor, hiç sesini çıkarmıyor ama… Bu denetimsiz izbe yurtların açılmasında, Abdullah Gül’ün hem hükümet üyesi olarak, hem cumhurbaşkanı olarak imzası var.


*


Demem o ki…


*


Cumhurbaşkanımız Ahmet Necdet Sezer taa 11 yıl önce uyardı, “sapkın”lara yol açıyorsunuz dedi. CHP hem 2005’te hem 2009’da hem 2013’te uyardı, “sapkın”lara
yol açıyorsunuz dedi. Nafile.


*


Şimdi bademler diyor ki, bizim nerden haberimiz olsun, bu sapık tek başına yapmış filan… Yok öyle!
__________________
Redwine isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Redwine'in Mesajına Teşekkür Etti