Tekil Mesaj gösterimi
Eski 24.04.16, 12:44   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Demokrasi ile Öfke Hitabeti Bağdaşır mı?

DEMOKRASİ İLE ÖFKE HİTABETİ BAĞDAŞIRMI?

Bize demokrasi dersi verilirken, idareye seçilenlerin seçim sandığından çıkan her seçim sonucunu, her istediğini yapma yolu olarak görenlerin, “öfke hitabette sanattır” deyip her önüne gelen eleştirmen ve muhalif vatandaşa fırça çekip, azarlayıp, hakaret edenlerin, kendilerinden ve sığ düşüncelerinden, yobaz düşüncelerinden farklı ve aydınlık düşünürleri hasım ve düşman görenlerin, siyaset bilimini kötü politikalara alet edilemeyeceğini bilmeyenlerin, kendine her muhalif olanın kişisel haklarıma ve şahsıma ve oturduğum makama hakaret edildi savı ile dava açılamayacağını bilmeyenlerin asla demokrat, idareye gelmiş olsalar dahi devlet adamlığı nosyonuna ulaşamayacağı öğretilirdi..

Her önüne geleni bölücülük ve darbecilik ile suçlayanlar, din mezhep, ırk ayrımı yapanlar, kendilerinin ötekileştirdiği insanların kendilerini ötelemelerine, kendilerinin dışladıkları insanların kendilerini dışlamalarına müsamaha ve anlayış göstermiyor..

E hani ayrımsız ayrıcalıksız, benden senden demeden kardeşçe yaşamak vardı.. Nerede? E hani kimsenin yaşamına sosyal hayatına, yemesine, içmesine, giyimine kuşamına, ibadetine, mezhebine, ırkına karışılmayacaktı nerede?

Ötekileştirip bölücülüğün daniskasını yapanlar, yobaz ve ilkel düşüncelerine biat, idarelerine koşulsuz itaat istiyorlar..

İşte demokrasiyi özümsemiş Cumhuriyet çocukları ve aydınlarda bunları yurttaş yerine koymuyor onları yani irticanın odağı olmuş ve mahkûm olmuş AKP’nin yönetici kadrosunu, yandaşını, oydaşını, rantdaşını adam yerine koymuyor sen beni ötekileştirirsen bende seni ötekileştiririm diyor bu durum aslında bölücülerin ekmeğine ve yaptığı sığ politikalarına yağ sürüyor..


Vurgun, soygun, yalan, talan, fesat, nefret ve kin Cumhuriyet tarihi boyunca hiç olmadığı kadar AKP ve yöneticileri eliyle Türkiye’de tavan yapmıştır… Bütün bu yapılanları, yanlarına kâr kalacak sananlar mahkemeleri ve adalet dağıtanları (istisnalar hariç) kendilerine kapı kulu yapanlar ve yapılanlar, Ya hu mahkemeler ne zaman beri kadılara sonrasında hâkimlere mülk oldu ki sizlere de mülk olsun..

Hangi devrin suç işlemiş idarecileri ülkelerinde ve tarih önünde yargılanmadı, cezalar almadı. Sizler eyyy AKP’liler ve onun hükümeti ve onun Cumhurbaşkanları, yaptıklarınız yanınıza kalacak sanıyorsanız, bize biz, bizden ufağına çuvaldız derler diyorsanız sizi yorgancı ipliği ve iğnesi ile diker, dürüp bürerler haberiniz ola!


24.04.2016
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.