Tekil Mesaj gösterimi
Eski 24.04.16, 20:49   #52
alkanaga
Uzman Üye

alkanaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Konular: 108
Mesajlar: 1,855
Ettiği Teşekkür: 4454
Aldığı Teşekkür: 6655
Rep Derecesi : alkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Elhamdülillah Laikiz... / Can Dündar

Doğu ve Güneydoğu'ya kendi isteğiyle yerleşen ne kadar Manisalı, Edirneli, Muğlalı Türk var?
Gidip Diyarbakır Bağlar'a yerleşen sıradan batılı bir vatandaş duydunuz mu?

Maalesef duyamazsınız. Daha evvelde Diyarbakır da iş sebebiyle bulunduğum bir sırada Ankara lı bir esnaf duymuştum gelmiş Diyarbakır'a yerleşmiş diye. Gittim adamı buldum. Çevredeki Diyarbakırlı esnaf bile kabullenmemiş, adama kafayı yemiş gözüyle bakıyorlar.
Maalesef bölgede zorunlu olarak yerleşen Asker, Polis ve zorunlu hizmetli memurdan başka batı illerinden gelen yok. Böyle bir yalıtılmışlık içerisinde tabii ki önyargılar doğuyor ve ötekilikler anlam kazanıyor.
Gelelim Atatürkçülük meselesine. Atatürkçülük bir düşünce sistematiğidir. Öyle hava atma için veya kendine arka bulmak ya da menfaat devşirilecek bir olgu değildir. Atatürkçü düşünce sistematiğinde 6 temel ilke vardır ve bu altı ilkenin yardımıyla Türk milliyetçiliğine bağlı devrimler gerçekleşir.
Peki Atatürkçülük sistematiğinin belirlendiği her şey sadece bu temel ilkeler mi?
Ebette ki hayır... Temel ilkeleri var eden bütünleyici ilkeler vardır. Bunlar; ulus devlet, tam bağımsızlık, çağdaşlaşma ve ulusal egemenliktir.
Bugün Atatürkçülüğü hedef alan kitleler temel hedeflere saldırdığı gibi, bütünleyici ilkelere de saldırmaktadırlar. Zira ulusal birlik yerini federal bir yapının alması, tam bağımsızlığı ve egemenliği zedeleyebilecek, ülkeyi bulunduğu Coğrafya özellikleriyle beraber ayrıştırıp parçalayabilecektir.
Atatürkçü düşünce sisteminin kurduğu muazzam denge, en fazla emparyellerin çıkarına dokunmaktadır. Bu vesile ile türlü türlü maskelerle Atatürkçülük ve sistematiğine saldırmaktadırlar..
__________________
Sevmekten asla vazgeçmeyin. Sevgisiz bir hayat amaçsız, anlamsız olur. Alkanaga
alkanaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz alkanaga'in Mesajına Teşekkür Etti.