Tekil Mesaj gösterimi
Eski 24.04.16, 23:56   #61
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 985
Ettiği Teşekkür: 46006
Aldığı Teşekkür: 39567
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Elhamdülillah Laikiz... / Can Dündar

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
@Mediter

Benim kolay kolay kimse ile sürtüşmem olmaz. Herkes gibi ben de fikirlerimi belirtirim, buna da herkes kadar hakkım var.

Din konularını tartışmaktan sürekli kaçındım. Buradaki üye arkadaşlar belli yaşa gelmiş insanlar. Bu saatten sonra kimsenin siyasi görüşleri ve inançlarının değişmesi mümkün değil, zaten ben buna da gayret etmem.

Bir kişi bir dine inanmış ve kendince uygulamaya çalışıyor. Sürekli; inanılan dinin şöyle kötü, böyle kötü denilmesinin hiçbir manası ve yararı da yok.

Herkesin inancı kendini ilgilendirir, yeter ki dayatma, inanmayanları ayıplama, aşağılama olmasın...

* * *

Sitede dinine bağlı kişilerin ateistlere / deistlere kötü bir söz söylenildiğine şahit oldunuz mu?

Abi bak şimdi şöyle bir şey var: Dinler, dindarlık ve dindarlar emperyalistlerin uluslararası yasaları (Birleşmiş Milletler hükümleri) ile korumaya alınmıştır: ''Din ve inanç özgürlüğü!''

Emperyalizm bunları korumaya alıyorsa, oturup bir düşünmekte fayda var.

Ben bir kaç senedir inanmıyorum.

İnancın (!) müslüman ülkeleri 1400 yıldır bir adım ileri götürdüğüne de inanmıyorum. Türkiye örneğinde ise inana inana (!) ortaçağa geri gidiyoruz.

...

Ben hayatta bırakalım dincileri, samimi inançlıların inancına bile asla hakaret etmedim, inançlılara da küfür ve hakarette bulunmadım.

...

Ama:

''dininiz erkek egemen bir dindir ve sizin dininizde kadın erkek eşit olamaz'' dediğimde bana ''dinimize hakaret etti'' denmemeli...

...

''dininizde pedofili caizdir ve cezası olmadığı gibi ödüldür'' dediğimde bana ''dinimize hakaret etti'' denmemeli...

...

''dininizde ganimet için öldürmek, talan etmek ve ganimet almak serbesttir ve kız çocukları bile savaş ganimetidir'' dediğimde bana ''dinimize hakaret etti'' denmemeli...

...

Bir sürü örnek veririm...

...

Bunların hepsi dinde var ve Kuran' da açık açık yazıyor. Bunların Kuran' da olduğunu söylediğimde kendini müslüman sayan hiç kimse bana ''dinime hakaret etti'' diyememeli.

Aslında Kuran' ı anlatarak bu güya inançlı arkadaşlara din propagandası yapıyor, onlara bilmedikleri dinlerini göstermeye çalışıyorum.

Atatürk Kuran' ı boşuna Türkçeye çevirtmedi. O deha topluma latin alfabesini armağan edip, Kuran' ı da türkçeye çevirirken eminim ''okusunlar ve gerçek dinlerini öğrensinler'' diye bunu yaptı.

...

Ama

İslam' da ganimet caizdir diyor ve hem arap dünyası, hem de Türkiye' i araplaştıranların aslında dine uygun davrandığını kitabları ile dile getirip ''İslam' da ganimet Allah' ın ümmete mükafaatıdır'' diyorsun...

Adam/kadın çıkıp ''dinime hakaret etti'' diyor.

Halkuki ne diyorsak Kuran' dan alıntı yaparak yazıyoruz.

Mesela Peygamber savaşa çıkacak... Yakın bir akrabasının kızı onunla savaşa gidecek... Tabi savaşçı olarak değil. Yatak arkadaşı olarak...

Dahası, savaşta düşman kabilelerin kızları/kadınları ganimet olarak alınacak ve müslüman erkekler bunları bölüşecek...

...

Tak diye ayet iniyor:

İşte inmiş hali:

Alıntı:
2 - Diyanet İşleri: Ey Peygamber! Biz sana mehirlerini verdiğin eşlerini, Allah’ın sana ganimet olarak verdiklerinden elinin altında bulunan kadınları; seninle beraber hicret eden, amcanın kızlarını, halalarının kızlarını, dayının kızlarını ve teyzelerinin kızlarını sana helâl kıldık. Ayrıca, diğer mü’minlere değil de, sana has olmak üzere, mehirsiz olarak kendini Peygamber’e bağışlayan, Peygamber’in de kendisini nikâhlamak istediği herhangi bir mü’min kadını da (sana helâl kıldık.) Mü’minlere eşleri ve sahip oldukları cariyeleri hakkında farz kıldığımız şeyleri elbette bilmekteyiz. Bütün bunlar, sana herhangi bir zorluk olmaması içindir. Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.
Bunları, yani sadece ve sadece gerçekleri hiç bir abartma, ekleme, çıkarma ve revize etmeden dindar arkadaşlarımızın önüne koyunca neden ''din düşmanı'' olarak algılanıyoruz?

...

Aslında bu arkadaşlar Kuran' dan bihaberler... Dinlerini bilmiyorlar. Kendi sahip oldukları güzel ahlak anlayışını dinin yerine ikamet diyor ve ahlaklarının kaldıramadığı gerçekler dinlerinde olunca kendi kendileriyle çelişkiye düşüyorlar.

Ve maalesef fatura biz inanmayanlara çıkıyor.

...

Çünkü bizim koruyucumuz yok.

Onları ulusal ve uluslararası hukuk koruma altına almış!

Ve bu arkadaşlar bizim koyduğumuz ayetleri ''dine hakaret'' ve ''din düşmanlığı'' olarak addederken aslında kendi dinleriyle çelişkiye düşüp, dinlerinin temeli olan ayetleri reddediyorlar.

..

Ama artık çok iyi biliyorum:

Hem müslüman hem de laik olunmaz!

Tayyip haklı...

Ve Türkiye işte bu yüzden çöküyor.