Tekil Mesaj gösterimi
Eski 25.04.16, 01:00   #67
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 989
Ettiği Teşekkür: 46046
Aldığı Teşekkür: 39622
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Elhamdülillah Laikiz... / Can Dündar

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
@Aristo biraderim; benden alıntı yaparak yazmışsın ama, ben herhangi bir iddiada bulunmadım.

Oruç tutanın yanında sigara içmem, yiyecek yiyerek o kişinin canını çektirmem.

Cuma namazına gidenlere Allah kabul etsin derim. Ankara'da çalışırken, bazı arkadaşlar Cuma'ya gidiyordu, cami de bayağı uzaktı. Kendi arabam ile Cumaya götürüp, cami önünde onları beklerdim. Yine olsa, yine yaparım. İnançları sorgulamamın üzerinden çok yıllar geçti. Herkesin inancı; doğru veya yanlış kendine.

İnsanlar nasıl mutlu oluyorsa, öyle yaşasın, ona inansın.

Yok yok, cevabım pozitif anlamlı bir cevaptı, tartışma amaçlı değil...

Ben de asla bir dindar dini ritüellerini yerine getirirken asla saygısızlık yapmadım, yapmıyorum ve yapmayacağım. Asla!

Hatta Ankara' da geçen yaz tam Ramazan zamanı Bahçelievler 7. Cadde' de zulada bir pide yemek için yer ararken Aspava Pide/Kebap salonu bana zula gelmişti. Dışarıya görünmeden orda yemeye karar verdim. Tam 20 metre aşağıda Hosta kebapçısı var. Ben camekanlı kısımda yemeği beklerken bir sigara yaktım. Anaaaaa... Ben camekanlı ama üstü açık kısımda dışarıdan geçen kimseye görünmeden bir sigara yakmış ve etrafa bakarken ne göreyim...

Hosta kebapçısnın bahçesinde tam yol üstünde beyaz kıyafetleri içinde, beyaz türbanlı ve güneş gözlüklerini türbanının alın üzerine kaldırmış acayip havalı bir bayan ve karşısında bayağı esme ve benim kimse kusura bakamasın ama ''kıro'' olarak dalndıracağım bir erkek var. Kebaplarını yediler... Benim pide geldi ama ara sıra bakıyorum onlara ... Bu sefer ikisi de sigara yaktılar. İftara daha 1-2 saat falan var. Bahçelievler 7. cadde! 80 santimetre yanlarından insanlar gelip geçiyor hiç durmadan...

Ben saklanıyorum onların umurunda değil...

...

Nereye mi geleceğim? Çankaya belediyesi. Ankara Bahçelievler...

O türbanlı kız ile o yakışıklı kıro kimlere oy veriyor biliyoruz. Çankaya belediyesi içinde türbanıyla yemeğini yiyip, sigasasını insanların içinde tüttürüyor... Nerde dine saygı? Ben saklanıp yiyorum nerdeyse bunlar açık açık...

Şimdi ne kadar salak olduğumuza geleceğim: O bayan ve o kıro... Hadi Konya' da oruç zamanı yapsınlar bunu... Gebertirler!... Gebertileceklerini bildikleri için de Konya' da yapmazlar... Ha İstanbul' da Etiler' de yemeklerini yer, sigaralarını içerler... Fatih' te bunları taşlarlar...

...

2 gün sonra İstanbul' a gideceğim. Uçakla... Ankara' da Bakanlıklar' dan, tam Meclis' in altından havaalanına giden EGO otobüs durağı vardır. Orda otobüse atladım. Direk en arkaya... Bir önümde türbanlı bir genç kadın. Ön tarafına koca bir bavul ve çantalar falan koymuş. Bayan eline Kuran almış otobüste onu okuyor.

Ne yaptı biliyor musun? En önde yer boşalınca kalkıp elindeki Kuran ile en öne, şöförün sağ tarafındaki koltuğa gitti. Kuran' ı açık bir vaziyette koltuğa bıraktı. Sonra çantasını ve öteki bagajlarını oraya götürdü. Kuran ise o koltuğa o kadın çantalarını taşıyıp, oturana kadar ''bekçi'' oldu.

Bu anlattıklarımın rezimleri bile var bende. Ama ritüellerine saygı hesabına buraya koymayacağım. Ha biri kalkar da ''inanmıyorum'' desin koyarım.

...

Kendi inançlarına ve inançlarının ritüellerine saygısı olmayan bir topluluk.

...

Dinciler müslümanlcılık oynarsa ammenna da...

Laikler dinci kesilimeye başlayınca??

İşte o zaman bu ülke çöker.

...

Ve çöküyor da...

...

Müslümanların islamcılığından değil...

Hem müslüman-hem laik olanların naifliğinden çöküyor...

...

Hani dinlerini bilseler ona da amenna!..