Konu: Merkez Sağ
Tekil Mesaj gösterimi
Eski 26.04.16, 10:42   #86
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Merkez Sağ

AKP ise daha önceki ''merkez sağ'' dediğiniz kesimin tüm özelliklerini zaten fazlasıyla kendisinde toplamıştır.

Nedir bu özellikler?

1-) Dindarlık
2-) Sermayedarlık
3-) Çıkarcılık
4-) Amerikancılık
5-) Halk düşmanlığı
6-) Vatana ihanet
7-) Emperyalizmin işbirlikçiliği

Ve say say bitmez...
Demiş sn. Aristo.. Daha ne sayacaksınız? En büyük özellikleri bunlar!Bu özellikleri taşıyana ne yurttaş denir ne de insan! Bu niteliklere sahip olanlardan ne idareci olur ne siyasetçi.. Sağ cenahın temsilinde bulunanlar karanlığı, sol cenahın temsilinde olanlar aydınlığı savunurken, bu konu yani sağcılık ve solculuk başka türlü nasıl izah edilir... Sağ içindeki illegal fraksiyonları, sol içindeki illegal farsiyonları 1980 öncesi yaşı müsait olanlar çok acı yaşadılar. Kurtarılmış sokaklar, kurtarılmış mahalleler sağı solu marjinalitesi ile o günleri yaşayanlara çok güzel anlattı.

Onun için diyoruz ki, Atatürk ilkeleri, devrimleri, Türk milleti hayatına kazandırdığı, idari mali,, sosyal ve medeni güzellikler...! Sağ cenah bunu bir türlü sn. Aristo nitelemesine sahip olduklarından anlayamadılar. Sol ise iyiliği, güzelliği, insan sevgisinin olması gereken nitelik halatlarını sündürdükçe sündürdü kopma noktasına getirmiş oldu. Sanırım kahvehane kültürü ile siyaset yapıp, bu kültür ile siyaseti algılayanlar hem sağ hem sol deyiminden kaçar ve korkar oldu.

Surç-i lisan ettik ise affola..
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti