Konu: Ezan...
Tekil Mesaj gösterimi
Eski 27.04.16, 02:45   #8
Rosebud
Uzman Üye

Rosebud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 436
Ettiği Teşekkür: 8504
Aldığı Teşekkür: 10091
Rep Derecesi : Rosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Ezan...

Bu işi bir sistematiğe bağlamak gerekiyor, bence nöbetçi cami gibi bir sistem getirilmeli ve bütün camiler hepsi birden ezan okumamalı, misal; benim kulağım rahatsız, bir tanesi hiç duymuyor ve o duymayan kulağım yüksek sese maruz kalınca canım acımaya başlıyor ağrı yapıyor, aksi gibi ne zaman sokağa çıkmaya karar versem adımımı apartmanın kapısından attığım an 100 metre ötedeki camiden avaz avaz ezan okunmaya başlıyor ve ben kulaklarımı tıkayarak yürümek zorunda kalıyorum, tam bir işkence, bu gürültü terörüne bir son verilmek zorunda artık, ha bir de ışık terörü var o da ayrı bir konu...
Bizim buralarda, sokaklarda çok fazla köpek var geceleri 10'lu 15'li gruplar halinde dolaşıyorlar hele de karşınızdaki komşunuz, hastalıklı bir şekilde hayvan sever ve onları bütün gün döve okşaya beslerse mahalleden de ayrılmıyorlar, ezanla ne ilgisi var diyeceksiniz... Anlatayım; gündüzleri de oluyor ama özellikle sabah ezanı okunmaya başladığında 10-15 köpek birden ulumaya başlıyor, bir duysanız kıyamet kopuyor zannedersiniz, ezan eşliğinde dakikalarca köpek uluması korosu dinliyorsunuz, tabii bunu müslümanlara anlatamıyorsunuz, köpeklerin kulaklarının doğaları gereği insanlardan çok daha düşük sesleri algıladığı ve bu hassaslık sebebiyle bağırdıkları gibi bir bilimsel bilgiyle alâkaları olmadığından dolayı cahilce, hayvanların ibadet ettikleri için bağırdıklarını söyleyebiliyorlar, bunlar arasında tanıdığım hem lâik hem müslüman birisi de var üstelik, bir Tanrı kavramı ancak bu kadar değersizleştirilir.
Her neyse gelelim diğer noktaya: Kendi açımdan çok rahat şunu söyleyebilirim ki; evet hoperlör gürültüsünden rahatsız oluyorum, belki araçsız okunsa idare eder, kabulüm ama kimse kusuruma bakmasın, ben en sevdiğim şarkıyı dahi ikinci kez dinleyemez iken, üstelik de hiç dayanamayacağım türden arabesk bir melodiyi günde 5 vakit dinlemek zorunda değilim ancak maalesef hem müslüman hem de demokratik olunamayacağı için sanıyorum islâm alemi, gökdelenler arasından hava taşıtlarıyla yolculukların gerçekleşeceği ileri bir gelecekte de bu ilkelliği sürdürmeye devam edecek, kim bilir belki de hava taşıtlarından duyulmuyor diye ultrasonik sistemler bile kullanmaya başlarlar.

Yağmur komünisttir; çünkü herkese eşit yağar,
Rüzgar ise kapitalisttir, zayıf olanı yıkar.
Ernesto Che Guevara
Rosebud isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.