Konu: Ezan...
Tekil Mesaj gösterimi
Eski 27.04.16, 10:31   #11
Bursalı68
Tam Üye

Bursalı68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 8
Ettiği Teşekkür: 626
Aldığı Teşekkür: 1114
Rep Derecesi : Bursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyor
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Ezan...

Merhaba,

Ezan...

Birincisi Ezan dini bir EMİR DEĞİLDİR...! Ezan sadece ve sadece DUYURU sistemidir.Her inanç kendine göre bir duyuru sistemi tercih etmiş ve bununla anılır olmuştur.

İkincisi, bu ülkenin %99,9 umüslüman DEĞİLDİR...! Bu sadece sünni gürühun kendini " BENİM " diye zorlaması için uydurdukları bir orandır.Bu ülkede, bu toprakların sahibi olan bir çok inanç ve inançsızlıkta insan yaşar, Alevisi, Hristiyanı, Yahudisi, Yehova Şahidi, Süryanisi, Ermenisi, Ateisti, Agnostiği, Deisti, hatta ve hatta eskisi gibi olmasa dahi Paganı...

Ramazan olur, bangır bangır DAVUL ÇALAR zorla insanları uyandırırlar, orucunu tutmak için uyanacak olan kursun saatini kalksın...! Davulcunun biri gider, diğeri gelir, hele ki bir kaç mahallenin sınırında olan bir yerde ise evin yandın demektir...Sonrasında kalkar DENSİZLER balkona kurar sahur sofralarını tangır-tungur gürültüdür, kahkalardır, volümü yüksek konuşmalardır...Bu nedir...! İnsana bu kadar SAYGISIZLIK Müslümanım diyene yakışır mı...? Yoksa sözüm ona Müslüman Arapların ZULÜM sevdaları mı depreşir durur...

Geçen gün Mevlüt Kandili gecesi, işimden eve gidiyorum aracımla...Eve yaklaştım, Caminin yanından geçerken, megafondan namaz, vaazların dışarı verildiğini duydum...Haaa bunu sadece o gece duymadım, artık süreklilik haline geldi...Arkadaşım kimin ne halt yediği beni ilgilendirmez, ancak kimse de kimseyi RAHATSIZ EDEMEZ...Yapacaksa ibadetini girer ibadethaneye kimseye rahatsızlık vermeden ve rabıta halinde yapar ibadetini...Panayır yerine çevirmezsin ortalığı...

Evet şuan uygulanan dini ritüel falan değil, topluma yapılan bir zulümdür, işkencedir...Hiçkimse hiçkimseyi " benim ibadetim böyle " diyerek zorlayamaz...Burası İSLAM ÜLKESİ değil LAİK bir ülkedir....Bir inancın başka bir inanca baskısı kabul edilemez...

Zaten şu an artık Diyanet İşlerinin bile ya ortadan kalması gerek veya statüsünün değişmesi gerek...Yoksa zorlaya zorlaya, çala-çırpa, zulüm ile işkence ile bu ülkeyi İslam Ülkesi yapacaklar...Aynen Curcan'da, Talkan'da yaptıkları gibi...!

Sağlıcakla kalınız...
6 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.