Tekil Mesaj gösterimi
Eski 28.04.16, 11:08   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Anti Laik Olanlar Ne İster?

ANTİ LAİK OLANLAR NE İSTER
TBMMbaşkanlık makamına oturtulan İsmail Kahraman isimli şahsın biyografisini ve geçmişini, ben burada yineleyerek yazmayacağım çünkü değerli basının değerli kalemleri zaten kim olduğunu, geçmişini ve biyografisini yazdılar. Şahsiyetin ne mal olduğu artık açık seçik biliniyor…


Bilinen bu şahsiyetten tezahür eden Türkiye Cumhuriyeti anayasasına ilişkin olması gereken istekleri ve TC. nin TİC'e dönüşmesi istemi düşüncesini açık etmesi vahimdir.. Onun ötesinde Başbakanlık koltuğuna oturtulan şahsiyetin yeni anayasa ile tüm sistemi değiştireceğiz demesi Türkiye adına vahimdir…


Laiklik; kadındır, insandır, özgürlüktür, eşitliktir, hürriyettir, demokrasidir, insan hak ve hürriyetleridir. Bu bütüncül düşünce içinde demokrasi için ve Türkiye Cumhuriyeti için en önemli ilkedir..


Anti laik olanlar Türkiye Cumhuriyeti insanları ve kadınları için ne istiyor? Ne yapılmaya çalışılıyor? Din eksenli şeriat düzeni ile idare edilmek isteyenlerin elini ayağını tutan mı var. Buyurun gidiniz o karanlıklar ülkesinde yaşayınız! Türkiye Cumhuriyeti ilkeleri ile şeriat düzeni denilen düzeni, sadece kadın için değil erkeğin de düşmanı sayan bir idari yapının olduğu ülkedir!!! Bu anlayışı hazmedemeyen kadın ve erkek irtica militanları Türk kadını için ne istiyor? Erkeği için ne istiyor?


Özendikleri, dostluklarını dolarla pekiştirdikleri o şeriat devleti toplumu dedikleri İslam Cumhuriyeti dedikleri ülkelerde;
Kadının kocasının veya aile büyüğü erkeğin izni olmadan kendi özgür iradesi ile yapamayacakları vardır.
Kadın tek başına seyahat edemez,
Otelde veya kiralık bir evde kadın tek başına kalamaz,
Dünyaya getirdiği çocuğa istediği ismi veremez,
Kadın herhangi bir işte çalışamaz,
Çarşafının rengini değiştiremez,
Orta öğretim lise ve Üniversitede okuyamaz, okusa bile kısıtlı ölçüler içinde kalmak kaydıyla,
Kadın yüzünü gösteremez,
Kadın kocasından boşanamaz,
Kadın sevdiği kişi ile evlenemez,
Kadın ayrılsa bile çocuklarını göremez,
Kadın sosyal toplantılara katılamaz, katılsa dahi konuşamaz,
Kadın kocasının kendinden başka kadınları eş olarak almasına itiraz edemez,
Kadın araba kullanamaz.
Bunlar sadece o şeriat düzeni, İslam Cumhuriyeti dedikleri yaşam biçiminden bazı örnekler!
İsmail Kahraman ve benzerleri yukarıda sayılan ve Türk milletine reva görülmeyecek şer’i düzende olanları mı istiyor?


En hazin ve en acımasız, en ilkel, en vahşi uygulamalardan biride eğer bir kadın tutuklu idama mahkûm edilmişse ve bakire ise, cezası infaz edilmeden önce infazı yapacaklardan birine nikâhlanıyor, kadın istemese dahi zorla tecavüz edilerek bekâreti yok edilip öyle öldürülüyor. Bu insanlık mıdır?? Bu nasıl bir düzendir?? Bu düzenin olduğu düzene Müslümanlık demek mümkün müdür? Bu düzenin olduğu ülkelerdeki insanlara özenenlerin aklından şuurundan, inandığım dediği Müslümanlık anlayışından kuşku duymamak elde değildir.


Hegemonya ve çıkarcı otoritesini yürütebilmek için için yüce İslam dinini kendine kalkan ve malzeme yapıyor, başını kapattığı kadını günahla korkutuyor, erkeği ise huriler vaadi ile aldatıyor ondan sonra şeriat düzeni kurmaya çalışıyor!
İstediğiniz bu mudur? Türkiye Atatürk laik Cumhuriyetine biçtiğiniz yaşam şekli bu mu olacaktır?
Oldum olası karanlıklar değil midir düşmanı aydınlığın! Bunların düşüncelerinden başka zifiri karanlık tanımıyorum Türkiye Cumhuriyeti devletinde. Kimdir derseniz? AKP ve zihniyeti karanlık siyasi geçmişleri değil midir?
Uyuyanlar bir uyanabilse, bir anlayabilse, anlatma kabiliyeti yüksek olanlar tüm bu olup biten oyunları kan uykusunda uyuyanlara bir anlatabilse olay kendiliğinden çorap söküğü gibi sağılıp ortaya çıkacak ama galiba en büyük eksiğimiz en son vurguladığımız olsa gerek!
28.04.2016
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.