Tekil Mesaj gösterimi
Eski 29.04.16, 02:18   #22
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 982
Ettiği Teşekkür: 45973
Aldığı Teşekkür: 39539
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Bursa'da Patlama!

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
Değinmeden edemeyeceğim.

Tntcool'u severim, sayarım. Aristo sana olan duygularım da aynı şekilde.

Merak ettiğim küçük bir husus var. Daha düne kadar Tntcool'a dostum diye hitap ederken ne oldu da, düşman kesilmiş gibi hasımkar davranışlara girildi?

Hiçbir kimse, başkası gibi olamaz, bunun mümkünü yok.

Tntcool seni herhangi bir konuda Ateistsin diye eleştirdi mi? Bu oldu da ben mi görmedim?

Aranızda gerginlik var gibi görüyorum, bu da benim gerçekten canımı sıkıyor. Gerçi Tntcool da adının hakkını veriyor, senin gibi bayağı dayanıklı. İyi de bana ne oluyorsa

Kendisini ben de hem sayar, hem de severim. Hem de hala ve büyük ihtimalle bundan sonra da böyle olur.

Özellikle şu son zamanlarda ülkemizin içinde bulunduğu duruma yönelik yorumlarıma Alaturkai cevaplar vermeye başladı. Tabi ben de onun Alaturkai yorumlarına cevaplar verdim.

Meselenin özünde 'o' adamın ''hem laik-hem de müslüman olunmaz'' lafına yaptığım vurgular ve arkadaşın buna gösterdiği tepkiler var.

Forumda bir kaç gündür ''hem laik- hem de müslüman'' nitelemesine karşı ben, Mediter ve Rosebud' un son derece gerçekçi bulduğum tepkileri var. Çünkü objektif durum, laiklerin din nedeniyle AKP' ye kan kaybettiği yönünde. Laikler azaldıkça, AKP oyları artıyor. Burda ise asıl özne ''hem müslüman-hem de laik'' olanlar... İşte o nitelemedeki laiklik ve müslümanlık oranına göre fire veriyoruz. Yani oranda din ne kadar fazla geliyora, AKP' ye geçiç o oranda artıyor.

...

Ben de uzun yıllar inançlı biri olarak bin dereden su getirerek dinde kötü olan ne varsa hep iyi göstermeye ve insanlara dini laik bir bakış açısıyla tanıtmaya çalıştım.

Ama bu mümkün değil.

Neyse...

Bu süreçte, dini laik açıdan savunmaya çalışırken karşıma çok defalar ateistler çıktı. Ve ben hiç ateistlerle tartışmadım o zamanlar. Çünkü onlarla tartışmak yobazların değirmenine su taşımak olacaktı.

Tntcool iyidir hoştur ama aslına bakarsan benimle tartışmasına, bana karşı çıkmasına gerek yoktur.

Onun benle girdiği her tartışmanın puanı bilinen yere yazılıyor.

...

Ayrıca şu yeni anayasa döneminde ve Kasım' da bir baskın seçim riski varken ''hem müslüman-hem de laik'' arkadaşları uyandırmak gerekiyor. Çünkü biz laik saflardan din temelli fireler verdikçe o fireler AKP hanesine oy olarak yazılıyor.

Ben gerçekten hem laik-hem de inançlı olduğum zamanlar laiklerle ya da ateistlerle tartışmaktan hep kaçındım. Ha bende çene var onlarla da tartışırdım ama sırf yobazların ekmeğine yağ sürmeyim diye tartışmadım.

...

Laik Türkiye yok oluyor artık. Ve o laik Türkiye' yi savunmak için ''hem laik-hem müslümanlar'' ölmüyor... ATESİTLER ÖLÜYOR.

Gerçek bu iken Tntcool bir de benle ''alınlarında ateist mi yazıypr'' diye dalga geçmeyecek...

Gezi' de ölenlerin hepsi ateistti.

Tntcool' de bunu biliyor.

Sadece ondan değil, kendini ''müslüman ve laik'' gören her vatandaştan ittifaklarını iyi seçmelerini diliyorum.