Tekil Mesaj gösterimi
Eski 29.04.16, 14:03   #30
ReaL
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2602
Ettiği Teşekkür: 161480
Aldığı Teşekkür: 177591
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Bursa'da Patlama!

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Rosebud Mesajı göster
Benim ablam, eniştem, yeğenlerim de hem lâik hem müslüman olanlardan, ben onlarla da tartışıyorum çünkü yarım şeyler sakil duruyor, hele de birbirleriyle taban tabana zıtsa.

Babaannem hafızdı annesi de hafızmış, her cuma Kur'an'ı eski Türkçe olarak hem de makamıyla okurdu, tam bir Atatürk aşığıydı, heyecanla kurtuluş savaşında Atatürk'ün , bizim buraların kurtulduğu zaman dağların ardından atıyla nasıl indiğini anlatır ağlardı, ben onun Kuran okumalarını dinleyerek büyüdüm, ama en ufak bir baskısını hissetmedim.

Eniştem içer, yılın 11 ayı içer ama ramazanda içmez, kandillerde oturur televizyonda vaaz dinler dua eder, bayram namazlarına gider, yeğenim de öyle.

Bayramları kutlamak için ararlar, namazdasındır diye geç aradık diyerek bana takılmayı da ihmal etmezler, belki belli etmedim ama bu takılmalar asabımı çok bozuyor, dedim ya babaannem hafızdı ama şaka adı altında bile en ufak bir baskısı olmadı, dinin gücünü arkasına alan kendisini birşey zannetmeye başlıyor, din aslında bildiğiniz hegemonik bir güç aracı, eline geçiren He-Man'e dönüşüyor, insanoğlu varolduğundan beri Tanrılar için savaşıyor çünkü Tanrılar hep kan ister.

Bu hegemonik güçle baş etmenin tek yolu ellerindeki aracı almaksa, bunun için çaba sarfederim, olabilir site politikanız uygun değildir anlayışla karşılarım, istemiyorsanız eğer açık söyleyin, o birikimim var kendime bir site yapar orada yazmasını da bilirim.
Güzel başlayıp kötü bitirmişsin.

* * *

Her siyasi konunun gelip de dine dayandırılması tartışmayı tıkar, o konuyu itici kılar, bıkkınlık verir. Bunun site politikası ile hiç ilgisi yok.

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.