Tekil Mesaj gösterimi
Eski 29.04.16, 14:16   #32
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 33
Konular: 1474
Mesajlar: 7,531
Ettiği Teşekkür: 29734
Aldığı Teşekkür: 33079
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Bursa'da Patlama!

Herhangi bir din adına yapılan her türlü eylemin "tanrı buyruğu" olduğu iddiası tamamen insani bir kuraldır.

Milliyetçilik de aynı çizgiden geçer, Biri "inanç" kavramına dayandırır kendisi, öbürüde "ırk" kisvesine dayandırır..

İkiside insanidir..

Tanrı kendi yarattığı varlığa kendisini öldürmesi için emir vermez, tanrı, ırkçı değidlir.. Tanrı'yı çok sevip sayan, ona hakaret edilmesine göz yumamayan insanlarda asıl hakaret edenlerdir, çeşitli surelerde ve ibadetlerinde Tanrı'ya insansal vasıflar yüklemekten geri kalmamışlardır. Tanrı para istemez, kan da istemez, yada kendisine ibadet edilmesi için yaratılanlarına ihtiyacı olmaz, cennet yada cehennem gibi ödüllendirmesi de yoktur.

Oysa insan aç gözlüdür, kendisi kanda ister parada ister, güce ulaşmak için önünde herşeyi silir süpürür, kutsal falanda dinlemez, kutsal olanıda kendisine çevirmekten geri kalmaz. Tüm dinlerin "şeytan şöyle" "şeytan böyle" diye bok attıkları "şeytan" figuru insan vicdanını rahatlatmak için yaratılan bir hayal ürününden başka birşey değildir.

En vahşi hayvanın bir kalbi bile insandan daha temizdir, Asıl şeytan insanın kendisidir. Her insan yavrusu masum doğar ama her insan "masum" ölemez, Toplum içersinde dayatılan kurallar saçma sapan din anlayışları insanı ya iyiye yada kötüye götürür.

Peki neden her dine inanan "mantıksız" hareket edemez? yada "mantıksız" hareket etmesi gerekli midir? değil tabi.. Bilinç varsa düşünce olarak din inancını insan aklında sınırlandırma koyabiliyorsa, o insan tehlikesizdir. Peki ya "mantıksız" hareket edenler? yeri deyimiyle dinin en fanatik doruğunu yaşayanlar onlar ne olacak? Normalde yolda görsen iyi insan zannedersin, ama en büyük korkularına kendilerini teslim etmişlerdir, tamamlayamadığı karakterik boşluklarını inanç kurallarıyla dolduranlardır. Amaç iyi olabilir ama tohumu maalesef kötüdür. Ve kötü tohumdan iyi bir fidan güzel çiçek açamaz azizim.. Terör adı altında yapılan eylemler işte bu tür kişilerden türer, üstüne birde karakteristik özellikler ekleyin özellikle lider vasıflı kişiler. Bu gizli zehirin yayılmasına sebeb olurlar. Çoğunluk olunca katliamlar olur, katliamın karması şeytanın üstüne atılır yada dinen bir kulp bulunur, ve akşamına rahatça yastığa baş koyulabilir, rahat uyunabilir.

Peki ilaç? reform reform reform, çağa göre inancını törpüleyebilmelisin, inanıyorsan bunu yapmayı bir "kafirlik" yada "münafıklık" olarak algılamaman gerekir. Bu inancını korumaktır.

Hem laik hemde müslüman yaşamak isteyenler inançlarını törpülemeyi başaran kimselerdir, ve inançlarını kesinlikle kitaplara göre dayandırmazlar, ama sadece bunu yapmakla kalmamalıdırlar, eğer inançlarına gerçekten değer veriyorsa o kolda aktif olmalıdırlar, kendi içlerinde olan çürükleri temizlemelidirler. Eğer bunu yapmazlarsa kendilerinin de zehirlenmeleri olasıdır. Ülkede müslüman kesiminde yaşanan bu "zehirlenmeyi" görünce bu kesimde olan insanların çoğu ya "inanmayı" bırakıyor yada kafasını kuma gömüyor...
__________________Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.