Tekil Mesaj gösterimi
Eski 01.05.16, 11:48   #39
Asena
» Memleket Delisi «

Asena - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 108
Ettiği Teşekkür: 13692
Aldığı Teşekkür: 9784
Rep Derecesi : Asena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Bursa'da Patlama!

Bak yine ayrıştık Ben hala hem Müslüman, hem laikim.

Sende bilmeden, istemeden RT gibi düşüyorsun, farkında değilsin.
RT' nin alevilere yaptığını sen bana yapıyorsun. Laikliğin tanımı bellidir fakat dinin tanımı kişiye özeldir. Allah ile kul arasındadır. Hiç kimse merci ve yetkili değildir bu konuda. Maneviyatı göremezsin, ölçemezsin ve kimsenin yetkisinde tekelinde değildir.

Benim inancım: Laiksem inançlı olabilirim inançlıysam laik olmak zorundayım.

Laikim, hiç kimsenin dini, inancı beni ilgilendirmez ve dinini nasıl yaşaması gerektiğini belirleme hakkı bana verilmemiştir. Herkese aynı mesafede duran ve yargılama hakkını kendinde görmeyen laiktir.

Senin yanlışın: İnsanları kalıplara sokuyorsun. Herkesi aynı şekilde müslümanlığa inanmayı mecbur ediyorsun.
Benim inancımın yetkili kurumu yok. Ben kendimi nasıl tanımlıyorsam öyle yaşamak benim hakkımdır.

Hem Müslüman, hem laik olunmaz dediğin zaman; bir tarafta RT olur, bir tarafta sen.

İşte o zaman derim ki: İkinize de bu yetkiyi ben vermiyorum.