Tekil Mesaj gösterimi
Eski 02.05.16, 15:08   #50
Rosebud
Uzman Üye

Rosebud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 435
Ettiği Teşekkür: 8501
Aldığı Teşekkür: 10088
Rep Derecesi : Rosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Bursa'da Patlama!

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Insanlikarayan Mesajı göster
Yani benmi diyorum verin Dogu anadoluyu Itlere, kurtulalim ebediye diye?.

Bak simdi biraz oturda DÜSÜN BAKAYIM.

ALEVISI VAR

SÜNNISI VAR

SHI´SI VAR

SALAFISI VAR

TERLIKCILERI SIMDI SAYMAYA BILE UGRASMIYORUM.

Sadece görebilmen amacli biraktim buraya.

Makedonyalisi,:

Macuru,:

Cerkezi,:

Lazi,:

Kanina girmis Ermenisi,:

Kürdü ve Kabileleri,:

Yahu kaca bölebilecegini zannediyorsun Türkiyeyi?.

Laik´im diye Dudak Tecavüzcülügü yapiliyor amaaa, acaba Laik´ligin ney oldugunu kavramismi?.

Yahu kimin Malini kime veriyorsun?.

Sunuda Bonus olarak koyayimda, nerelere kadar gelindigini biraz kavra!.

Parcala Parcala, Hazirdan ye, nereye kadar gider bu dava?.

Dogu Anadoluda Petrol yataklari.

Ege denizinde, Dogalgaz yataklari.

Bor kaldi ortada, sanki senin icinmi Türkiyeye saldirmiyorlar orada?.

Hashasiler paylasabilselerdi daha evvel, Gaddafi, Saddam dinlerlermiydi daha evvel?.

Bu günlere gelirken, 2011Senesinde, gizli olarak 70 ila 80.000Taliban sokuldu Dogu anadoluya, ondan sonra gelen Ermenisi ve gerisinin haddi hesabi yok.

Birde su Cocuk tecavüzcüleri!.

Bu Cocuk tecyavüzcülerinin simdiye kadar en adi özürü, kundakta olan cocuga, gülümsedi diye tahrik olduklarini anlatip, ceza indirimi beklemeleri.

Yahu gercektenmi hic birseyden haberiniz yok, yoksa Masa olarak kullanilmaktanmi hoslaniyorsunuz?.

Zaten burada Hashasilere savasi coktan acmisim, sizdende sirtima kama yemiyeyim!.

[/CENTER]

Bir konuyu açıklığa kavuşturalım; bölünmeyi isteyen ben değilim, o Aristo'nun kendi düşüncesi, hayatımın hiç bir döneminde bölünmeyi istemedim, istemeyi de düşünmüyorum.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster

Acaba???

Şöyle bir laf vardır. "Müslüman mahallesinde salyangoz satmak.."

Beni de dindar müslüman yapacaksınız, ha gayret...

Kimin sabrına hayran olmanız gerekiyor?

İnsanların inançlarına karışmaya, inançlarını eleştirmeye, inançlarını sorguladığınızın farkına varın artık.

* * *

Niçin, neden, Hıristiyanlanlığı, Yahudiliği veyahut Budistliği vs. sorgulamıyorsunuz?

Sabırlı olanlar: dini vecibelerini tam yerine getiremese de kendini müslüman olarak görenlerde diye düşünüyorum.

Bu tür dayatmalar ve dikteler benim oldukça canımı sıkmaya başladı...

Sana ne kardeşim deyip, devam eden olursa da buyursun etsin... O konuya bakmam, baksam da okumadan konudan çıkarım. Artık iyice baydı.

Kimin inancı, kimi niye bu kadar ilgilendirir? Size bir misyon mu yüklenildi???
Kimsenin inancını sorgulamıyorum, hiç bir misyonum da yok bu hoş olmayan bir itham, diğer dinleri tartışmıyorum çünkü konumuz Türkiye olduğu için doğal olarak İslâm ama farkındaysanız çoğu yerde dinler diyerek çoğul konuşurum. benim bütün karşıtlığım şu ve benzeri cümleler

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
Sabırlı olanlar:[/B] dini vecibelerini tam yerine getiremese de kendini müslüman olarak görenlerde diye düşünüyorum.
Böyle cümlelerin üzerine ben de diyorum ki yok böyle bir şey, bunun neresi inanca karışmak, birşeyer dayatmak anlamıyorum... Var böyle bir şey der ıspat edersiniz ben de susarım. meselâ İslâm'ın 5 şartından biri olan Namazı söylendiği gibi 5 vakit kılmıyorsanız, vecibenizi yerine getirmeseniz de kendinizi müslüman olarak görebilirsiniz anlamını Kur'an'ın hangi bölümünden ya da hangi cümlesinden çıkardığınızı bana göre göstermek zorundasınız, aslında doğru olan gösterememenizdir çünkü gösterebilseydiniz Kur'an'ın çelişkisini göstermiş olurdunuz ama zaten öyle bir çelişki olmaz dinlerde, diyorum ya nettir dinler.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Asena Mesajı göster
Anlamak istemediğin yada anlayamadığın: sen o kitabı kuran ayeti diye din tüccarları anlattığı şekliyle inanman.

Yine ayetlerle tersini iddia eden insanlarda var; onlara inanmak işine gelmiyor.

İstediğin gibi düşünmeye devam edebilirsin. İnsanların nasıl düşündüğüne karışamayacağın gibi nasıl inanacağına da karışamazsın.

Bırak kendi dinimin ve inancımın tanımını ben yapayım.

Bu konu benim için kapanmıştır.
Yani anlaya anlaya bizim Kur'an'ı din tüccarları gibi anladığımızı mı anladınız!!

Merak etmeyin inanmamama rağmen din tüccarlarının Kur'an'ın nerelerini eğip büktüğünü gayet iyi biliyorum, benim işaret ettiğim kısımlar onların ticaret yaptığı kısımlar değil.

Ben hayatımın hiç bir döneminde bırakın Namaz kılmayı denemedim bile,
Camiye ölümden başka hiçbir sebeple girmedim,
Aynı şekilde hayatımın hiç bir döneminde ne oruç tuttum ne de tutmayı denedim,
Hacca da gitmedim.

Elbette islâmın şartları bunlarla bitmiyor pek çok hüküm var ve hiç birini de yapmadım, tabii genel Ahlak dışındakileri, o da kendi Ahlâk anlayışımdır Kur'andan öğrenmedim.

Şimdi söyler misiniz bana ben kendimi nasıl müslüman hissedebilirim!!!
Bu benim karakterimle ilgili birşey, sizlerin inancına karışmak birşeyleri dikte ettirmekle ilgili değil müslümanım dersem riya yapıyormuşum gibi gelir bana, kendimden utanırım, sizlere ne söylüyorsam aslında kendim için soruyorum.

Yağmur komünisttir; çünkü herkese eşit yağar,
Rüzgar ise kapitalisttir, zayıf olanı yıkar.
Ernesto Che Guevara
Rosebud isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.