Tekil Mesaj gösterimi
Eski 02.05.16, 23:55   #58
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 982
Ettiği Teşekkür: 45973
Aldığı Teşekkür: 39539
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Bursa'da Patlama!

Laikler; ''hem müslüman- hem de laik'' olsalarda bu topikten çıkardığım kadarıyla kaybetmeye mahkumdurlar ve kaybediyorlar da...

Evet! Şaka-maka değil. Laikler, kaybediyor ve kaybetmeye mahkumlar. Aynı İran' da
ki laiklerin Şah' ı devirip ''dine saygı'' ve dindarlara güveni nedeniyle iktidara gelecekken soluğu darağaçlarında almaları gibi...

Bu İran islam darbesinin (tam da bir darbedir aslında!) bu forumda sabitlenmiş olması da ilginçtir ha! Konu, Türkiye ders alsın diye sabitlenmiş ama bence burda tam da bu gerçeği vurguluyanlar; yani Türkiye' ye bu gerçeği gösterenler, laikler (!) tarafından yumuşak inişe zorlanıyor.

Bence İran İslam darbesinden biz Türklerin ders alması için sabitlenen konu forumdasn kaldırılsın. Çünkü biz tam da buna vurgu yapıyoruz.

İran muhalifleri Türk dostlarına ''uyanık olun, bizi kandırdılar, sizi de kandırmasınlar'' diye bir mesaj vermiş... Hal bu ise o konuyunun kaldırılmasında, kalmasından daha büyük bir fayda var...

...

Açık ve ciddi olmak zorundasınız.

Ülke şeriata yönelmiş durumda.

...

Biz bu gerçeği gösterirken kalkıp bize ''siz aslında dincilerin ekmeğine yağ sürüyorsunuz'' diyebilmek sanırım dincilerine ekmeğine kendi yağını sürmektir.

...

Burda bize karşı yazılanlar oldu ve makul ölçülerde ve tamamen dine ver Kuran' a sadık kalarak onlara Kuran' dan cevaplar veriyoruz. Ben şahsen burda hem dindar hem de laik arkadaşlar tarafından hakarete uğradığımı söyleyemem. Eleştirdiler, kızdılar falan ama ben hiç birini hakaret yerine koymadım.

...

Ama diğer arkadaşları bir tarafa koyayım ve kendi adıma konuşayım:

Ben ''İslam dininde ganimet vardır, meşrudur, caizdir ve ganimet Allah' ın müslümanlara bir mükafaatıdır ve bunlara savaita edir alınan sivil kızlar da dahildir'' dersem kimse bana ''din düşmanı'' diye damga vuramamalı!

Hem de kesinlikle vuramamalı!

Eğer ben Kuran' da yazanı getirip önünüze koyuyorsam ve koyduğum Kuran ayetleri üzerinden bana ''din düşmanı'' deniyorsa; aslında sizin düşmanlığınız bana/benim fikirlerime değil, dininizedir.

...

Mesela akraba evliliği (!) Kuran' da vaciptir ve Peygamber' e halalarının, amcalarının, teyzelerinin, dayılarının kızları helaldir!

Değil midir?

Değilse Kuran' da ayet olan bu iddiamı yine Kuran ayetleri ile çürütün.

...

Mesela;

Kuran' da kız çocuklarının savaş esiri olarak alınması da vaciptir.

Size göre değilse, beni Kuran ile çürütün.

...

Şimdi ayeti gözüne gözüne sokuyorsun:

Diyor ki ayet:

Alıntı:
2 - Diyanet İşleri: Ey Peygamber! Biz sana mehirlerini verdiğin eşlerini, Allah’ın sana ganimet olarak verdiklerinden elinin altında bulunan kadınları; seninle beraber hicret eden, amcanın kızlarını, halalarının kızlarını, dayının kızlarını ve teyzelerinin kızlarını sana helâl kıldık. Ayrıca, diğer mü’minlere değil de, sana has olmak üzere, mehirsiz olarak kendini Peygamber’e bağışlayan, Peygamber’in de kendisini nikâhlamak istediği herhangi bir mü’min kadını da (sana helâl kıldık.) Mü’minlere eşleri ve sahip oldukları cariyeleri hakkında farz kıldığımız şeyleri elbette bilmekteyiz. Bütün bunlar, sana herhangi bir zorluk olmaması içindir. Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.
Ben bu ayeti koyunca beni din düşmanı yerine koyanlar bilmeli ki eğer bu ayette yazılı olanlara karşı iseniz asıl din düşmanı sizsiniz!

Ben size sadece dininizi anlatıyorum!

...

Hani biraz da laiksiniz ya?

Anladınız mı?

Anlamasınız!...

...

Dinini gözüne sokuyorsun ama din düşmanı oluyorsun ha!...

...

Sizin çoğunuz İslam nedir bilmiyorsunuz!

Ben burda Kuran ve İslam propagandası yapıyorum ama farkında bile değilsiniz.

...

Ama dinciler sizin gibi değil...

Onlar gerçekten 8-10 yaşındaki kız çocuğunu yatağa atarken yaptıklarının dinen caiz olduğunu biliyor...

Siz ise hayatımızda bir ayet okumamışsınız ama yobazdan daha dindarsınız!

...

Komik olmayın!

Kaç kere yazdım burda...

Dindarsanız Kuran okuyun...

Okumuyor ve bilmiyorsanız, dindarlık taslamayın ve laikliği yobazların değirmenine su taşıyan bir kovaya dönüştürmeyin.