Tekil Mesaj gösterimi
Eski 06.05.16, 17:14   #34
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 491
Ettiği Teşekkür: 44579
Aldığı Teşekkür: 75973
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Canan Karatay: Çaya Şeker Yerine Tereyağı Koyun

Bendeki de işguzarlık işte @LaLe.

Tavuğun biri bütün gün eşeler, bulur yer ve sabahın köründe ciyaklayarak folluğuna bir yumurta bırakır en tazesinden. Sabah kalkmayan bakıcısı öğlen belki alır o yumurtayı folluktan. Eh toptancıda elindeki mal tükenmeden gelmez ki üreticiye.

Stokları erimeye başlarken 3-5 gün sonra çıkar gelir o yumurtayı alır dükkanına getirir. Sırası gelip satılmak için daha önce elde kalanların çıkması lazım tabi.

Sonra bakkalın biri çıkagelir, 1 hafta önce taze olan o yumurtayı alır dükkanına getirir. O da önce eskiler elinden çıksın diye yenileri en alta koyar.

Sonuçta 2 hafta önce tavuğun taze olarak yumurtladığını biz alır eve getirirz. Bir de bakarız yumurta bozulmuş. E tabi herkes ben değil.

Bozuk yumurtayı kapan direk gider tavuğu bulur ve yolar tüyleerini "neden bu yumurta bozuk" diye. Ben gibi miskinler ise bakkala sarar ancak.

Canan Karatay da bir nevi tavuk işte. Yıllarca didinmiş, okumuş, öğrenmiş, biriktirmiş, tecrübesiyle harman edip darağacındakileri kendi bilimsel doğruları olarak sunmakta bizlere. Bir yerlerde söyledikleri, yazdıkları birileri tarafından servis ediliyor ve bizde koltuğumuzda otururken çayımızda tereyağını hayal edip "ıyggg iğrenç" diye çok bilimsel bir saptamayla tavuğun tüylerini yolmaya başlıyoruz.

Oysa bize sunulan 3-5 paragraflık yazıdaki bariz hataları bile ayıklamayı becerememişizdir ve söz konusu ahkam kesmek
olunca yılların profesörüne tavuk muamelesi yapmakta bir beis görmeyiz.

Bu konunun içinde Sana yağından, vitadan, zeytin yağlı yiyemem basmada fistan giyemem adlı şarkıdan bahseden yorumlarda ne anlatılmak istendiğide umurumuzda olmaz zaten. Bedava süt tozları ile öldürülen hayvancılıktan, bire 20-30 almak adına hirbit tohumlara mahkum ettirilerek yok edilen çiftçilerimizden, maliyetinin altında uçak veriliyor diye kapattırılan Atatürk tarafından Nuri Demirağ ve Selahattin Alana kurdurulan uçak fabrikamızdan da bir haberizdir. Sümerbankın ürettiği basmaların yerine konulan amerikan bezleriyle yapılmış fistanlarla mutlu mesut şarkılar söyleyip danslar ederiz.

İçimizden çıkan ve toplumun, ülkenin menfaatlerini gözeterek gözümüze sokmak adına sivri çıkışlar yapan ne kadar aydın, bilim insanı, siyasetçi varsa (-ki maalesef sayıları hiçte fazla değil) bu şanlı basın sayesinde tavuk muamelesi görmekte tarafımızdan.

Dedim ya bende işgüzarlık var diye. Didinen, çabalayan ve bir şeyler ortaya koymaya çalışan tavuk yerine bakkala saracağım ben yine.

Tereyağını yumurtaya nasıl kıracağım konusunda hala aydınlatılmadım ayrıca...

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.