Tekil Mesaj gösterimi
Eski 07.05.16, 00:22   #7
alamancı
Tam Üye

alamancı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2013
Konular: 132
Mesajlar: 239
Ettiği Teşekkür: 234
Aldığı Teşekkür: 845
Rep Derecesi : alamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzel
Ruh Halim: Depresyonda
Standart Cevap: Kukla Başbakan!.. | Mehmet Türker

AKP'de millet kavramı yoktur,bunun yerine "ümmet" vardır ve ümmetin bir tane lideri olup,onun dışındakiler ümmet olarak kayıtsız şartsız lidere itaat etmek zorundadır.

Ümmet kesinlikle lidere itiraz edemez, fikrini söyleyemez, liderden habersiz adım atamaz, bu kural bu gün AKP'de harfiyyen uygulanmaktadır.

Davutoğlu olayı da ümmet geleneğinin tipik bir örneğidir.

Sinop’un Boyabat İlçesi’nin AKP’li başkanı Şefik Çakıcı: "Erdoğan: Ümmetin lideri, Rize: Kutsal topraklar"dedi.'

Geçmişten günümüze milli ve manevi değerimiz kalmamıştır. Aklımızı karıştırmak için sorarlar: Türk müsün Müslüman mısın?

Soranın beklediği şey sorunun cevabı değildir. Şaşırtma, yanıltma yoluyla karşısındakinin aklını karıştırmaktır. Asıl maksat insanlarımızın birini diğeriyle ötekileştirmektir.

Gündemimizin yeni sorusu “Ümmet mi Millet mi?” Aslında soru sahiplerinin Ümmet ve Millet kavramları hakkında bir bilgiye sahip değildirler. Bilerek veya bilmeyerek, maksatları birliğimizi, bütünlüğümüzü parçalamaktır. Milletimizin arasına nifak sokmaktır. Nifak ise büyük bir günah ve ahlaken ********liktir.

Bu kavram kargaşaları Küreselcilerin ve Emperyalistlerin işine gelmekte, bütünler parçalandıkça yalayıp yutmaktadırlar. Teknolojinin, üretimin ve ekonominin kontrolünü ellerinde bulunduranlar, kimin hangi dinden olduğunu pek önemsemezler.

Millet olmak dini, dili, vatanı, tarihi, mutluluğu, acıyı paylaşmaktır. Dünyadaki hayatımız için son derece önemlidir.

Türk’ü Müslümanlıktan, ayrı şeyler gibi düşünemeyiz. Aklıevveller Emperyalizme maşalık yapanlar geçmişimizi araştırdıklarında ayrışmaların topluma nelere mal olduğunu görebilirler.

Osmanlının 600 yıllık geçmişine, arşivlere girildiğinde resmi yazışmalarda, belgelerde görüleceği gibi çeşitli din ve milletten insanların yaşadığı imparatorlukta hiçbir zaman bu topluluklara ümmet ifadesiyle yaklaşılmamıştır.

Bu belgelerde Müslüman milleti, Ortodoks milleti, Musevi milleti, Rum milleti gibi ifadeler kullanılmıştır. Millet olmanın önemi hiçbir zaman göz ardı edilmemiştir.

Milli mücadeleden sonra kurulan Türkiye Cumhuriyetinin vatandaşının adı Türk tür bu insanlar Türk milletini oluşturur. Şimdilerde Türk milleti kavramını yok edip Türkiyeli kavramına sarılanlar başlarına nasıl bir felaket geleceğinden habersizdirler.
__________________
alamancı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
alamancı'in Mesajına Teşekkür Etti