Tekil Mesaj gösterimi
Eski 08.05.16, 19:21   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 541
Mesajlar: 2,815
Ettiği Teşekkür: 21794
Aldığı Teşekkür: 11420
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Başkan mı? Padişah mı?

BAŞKAN MI? PADİŞAH MI?
Türkiye’de 14 yıldır sanki birileri iyiliğe güzelliğe, sevgiye, barışa paylaşıma dair ne varsa hepsinin yok edilmesi için yemin etmiş, ülkede iyiliğe güzelliğe dair ne varsa uçup gitmiş geriye, kötülük, vurgun, israf, kamu mallarının iç edilmesi, hırsızlık, kanun tanımazlık, komisyonculuk, rantçılık yanında bir de geleceğe dönük umut kalmış...


Umutlar sevgi çiçekleri gibi her zaman kolay yeşerip filizlenmez. Bazen bekleyişin azmi ile koruk helva olur, bazen nafile bekleyişler ile umutlar kangren olur.. Türkiye şimdi bu durumda.. Anayasal suçlar işlendikçe işleniyor.. Namus ve şeref üzerine edilen Anayasaya sadakatten ayrılmayacağı üzere yeminler, edilmemiş gibi. Bizde bir söz var it iti yermiş kuyruğuna gelince aa buda bizdenmiş dermiş. Şimdi tabir caiz ise it iti yiyor!


Bir düşünür diyor ki; faşistler durmadan un değirmeni gibi insan öğütmeli, öğütülecek insan kalmazsa, kendi yandaşlarından ve etrafındakilerden öğütmeye başlarmış.. Türkiye’de şimdi böyle oluyor… Tartışmalı kaçak kara saray sakini, dışardan öğütüleceklerini öğüttü, kimilerini 5-6 yıl zindanlarda yatırdı, birçok davanın savcısı oldu, öğütme bittikten sonra pardon yanılmışız dedi!


Dinen muhafazakâr olanların demokrat olamayacakları, Davutoğlu azli ve şutlanması ile bir kez daha anlaşılmış oldu.. Başkanlık hayali uğruna, ülkenin çıkarlarının göz ardı edilerek kadrolaşmada, devlet garantili işlerin teminat oranındaki anlaşmazlıklar ile kendi eliyle getirdiği, başbakanı kendi eliyle götürüyor.. Bırakın bir birlerini yesinler diyeceğiz ama zihniyetlerini, varmaya çalıştıkları hedeflerini, bazen takiyye yaparak sakladıkları, kafalarının arkasındaki planları hayata geçirmeye anti demokratik olarak devam ediyorlar..


Bırakın birbirini yesinler.. Nasıl olsa kaçak kara saray sakinine haddini ve yasal çerçevesini hatırlatacak bir kişi ve kurumda yoktur artık!


Despotizmle idare edilmek milletin fıtratında varmış. Hazret imam Tayyip böyle höykürüyor öyle veya böyle başkan pardon padişah olacağım diyor..


Çok az sayıda yazan çizen korkusuz hep yazıyor uyarıyor… Bitkisel hayat yaşayanlar bir türlü uyanmıyor..
08.05.2016
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.