Tekil Mesaj gösterimi
Eski 09.05.16, 23:43   #4
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1161
Mesajlar: 12,122
Ettiği Teşekkür: 50871
Aldığı Teşekkür: 44268
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: İleri Demokrasi

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi alamancı Mesajı göster


AKP’nin tabanı ve AKP’ye yakın çevreler “ne yapsan itaatindeyim” tutumuyla AKP'ye oy verirken, Türkiye’nin solu olmadığı için toplumun değişim dönüşüm isteyen kesimleri güçlerini birleştirip AKP'nin karşısına güçlü bir muhalefet çıkartamadı,aksine devamlı iç çekişmeler ve menfaat hesapları ile bölünüp parçalanarak AKP'yi bu günkü durumuna ve Erdoğan'ı da tek adam konumuna getirdiler.
CHP ise o vakte kadar ve günümüze kadar muhalefet biçimini değiştirmedi.muhalefetini soldan değil, AKP’nin sağına geçerek sürdürdü. AKP’nin başlarda söylediği sözü tutmayıp, aslına rücuh ederek gericiliğin batağına sürüklenmesinde diyebiliriz ki belli ölçülerde CHP’nin de payı vardır.
AKP bunu fırsat bildi ve şimdiye kadar toplumu oyalamayı başardı. Zaten ülkede özgürlüklerin gelişmesine, demokratikleşmeye pek de gönüllü olamayan AKP’nin istediği bir gözdü, CHP bu tutumuyla ona iki göz birden vermiş oldu.
Acaba dünyada CHP’den başka, özellikle üst yönetim kadroları ve merkez yapısı statükocu, değişime kapalı ama tabanı değişim ve dönüşüme açık, özgürlüklerden ve demokratikleşemeden yana, sol–sosyal demokrat başka bir parti var mıdır?
Şu an ülkemizin içine düşürüldüğü durum, bu savaş hali, bu çatışmalı hal,giderek bir Ortadoğu ülkesi haline gelmemiz, Suriye ile olan ilişkiler başta olmak üzere dış politikada ülkemizin geleceğini tehlikeye sokacak gelişmeler ve daha pek çok alandaki istikrarsızlık konularında CHP’nin günahı hiç de az değil.
Aslına bakılacak olursa CHP’nin bu konularda ciddi, somut, sahiden tutarlı politikaları hiç olmadı. AKP’ye alternatif olamadı.
17-25 Aralık olayları, devletin hükümet eliyle soyulması bu kadar olmamalıydı. Cumhuriyet değerlerinin bu kadar ucuza, bu kadar teslimiyet politikalarıyla elden çıkmamalıydı. Toplumun geleceksizleştirilmesine ve korkuya teslim olmasına bu kadar kolay izin verilmemeliydi.
Ülkeyi karanlık götürürken CHP sağın sularına yelken açmakla meşguldü.
Bugün toplumun %50’den fazlası hırsızlıkları, yolsuzlukları, hukuksuzlukları onaylar hale geldi.
Bir ölçüde ceberut devlet politikalarının devamını sağlamak isteyen, tek tipçi, inkârcı, ötekileştirici tedavülden kalkması gereken devlet politikalarına CHP’de yeşil ışık yakmış oldu. Gösterdiği geri muhalefet biçimiyle, yangının altına odun atarken yakalandı. Halkın ezici çoğunluğu yoksul, hatta açlık sınırına yakın. İşsizlik hat safhada! Kimse kendini güvende ve iyi hissetmiyor. AKP eliyle devletin malı deniz olmuş gidiyor. Bu gün halkın çok büyük bölümü AKP’den kurtulmayı aklından geçiriyor belki ama CHP bu konuda kimseye güven vermiyor. Oylarının %25’te çakılıp kalmasının sebebi budur.
Bütün bu konularda “AKP’ye yüklenmek, onun halk düşmanı, geleceğimizi çalan politikalarını eleştirmek ve deşifre etmek varken niye CHP’yi suçluyorsunuz” demek elbette çok kolay. Ama mesele başka. Ülke bu hale geldi. Hak ihlalleri, hukuksuzluk, yalan, talan ve ortada bir korku imparatorluğu. Elbette birileri soracak bütün bunlar olurken CHP nerdeydi, AKP meydanı neden bu kadar boş buldu?

Evet aynen.

Ecevit başbakanlığıdaki hükümet oratğı ve başbakan yardımcısı Bahçeli, baraj altında kalmak pahasına içinde yer aldığı hükümeti yıkarak ülkeyi göz göre göre AKP' nin kazanacağı bir erken seçime götürdü.

MHP yalakası Bahçeli ve partisi MHP, baraj altı kaldı. Meclise giremedi.

AKP % 34 oy aldı ama mecliste % 65 oranında temsil edildi.

MHP' nin bu rezil kıyağından sonra Baykal liderliğindeki CHP, Tayyip Erdoğan' ın siyesi, yasaklarının kaldırılmasına ve milletvekili seçilmesine olanak verdi.

...

Gül' ün cumhurbaşkanı seçilmesinin müsebbibi de yine MHP' dir.

...

Aslında MHP ve CHP el ele verip bu rezil günleri gerçekleştirmesi için AKP' nin önünü açtılar.

...

MHP ve CHP' den muhalefet olmaz. Zaten olsa, AKP çoktan gitmişti.

...

Meclis' te 4 parti var. Hepsi de bir birinden amerikancı.

...

Herkes şunu not etsin: ABD' ye muhalefet edemeyen hiç bir parti AKP' te karşı gerçek bir muhalefet olamaz!

Meclis' teki 4 partinin hepsinin seçim bildirgelerinde amerikan uşaklığı yazılı olarak yer alıyor.

...

Muhalefet mi?

Muhalefet varsa, önce ABD' ye muhalefet edecek.

Meclis' e 4 amerikan uşağı parti girmiş... ABD' ye muhalefet edemeyen partiler, dediğim gibi AKP' ye falan muhalefet edemezler.

Hepsi Amerikan x.çleri...
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti