Tekil Mesaj gösterimi
Eski 11.05.16, 23:34   #2
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 982
Ettiği Teşekkür: 45973
Aldığı Teşekkür: 39537
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Kasık Fıtığı Ameliyatı ve Sonrası

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi lysander Mesajı göster
arkadaşlar merhaba . ben 25 yaşında bir gencim. askeriyeye katılmak istiyorum ve ağır eğitimleri var . ön hazırlık olarak spora baslicam yakında güç kazanmak için. 2006 yılında sağ bölgemden kasık fıtığı ameliyatı geçirdim açık ameliyat. ameliyat ağır geçti. sizce aradan geçen zamanda ağır eğitimler sıkıntı yaratırmı yoksa kasık fıtığı ameliyatla bitti artık sorun çıkarmazmı teşekkür ederim...
Sorun çıkabilir. Dediğine göre 15 yaşında kasık fıtığı sorunundan dolayı ameliyat olmuşun.

Askeri eğitimlerde sorun çıkıp çıkmayacağını kendi yapacağın ''bireysel ön hazırlık'' antremanlarında anlarsın.

İlk olarak bireysel yapacağın antremanlara iyi bir ön hazırlıkla başlamalısın. Isınma süreci son derece önemli. Vücuda uygun ısınma hareketleriyle başlayacak antreman, derece derece yükseltilmeli. Yani hafiften daha ağıra doğru.

Antreman öncesi iyi ısınmış bir vücut antreman sırasındaki zorlamaları fazla hissetmez. Bu yüzden özellikle ameliyat bölgesinden hissedeceğin 'tepkilere'' karşı duyarlı olmalı ve o bölgede en ufak bir sıradışılık hissediyorsan antremanı kesmelisin. Çünkü kaslar söz konusu olunca, ağrı vücut soğuduktan sonra ve özellikle de ertesi sabah uyanınca hissedilir.

Bence kapasiteni zorlamak yerine hafif antremanlarla başlayarak, vücudun ve özellikle ameliyat bölgesinin reaksiyonlarını izleyerek daha ağır antremanlara.

Bu süreçte vücudunu aldatacak (!) ağrı kesici haplar ve kremler kullanma.